Kamery

GoPro Hero 4 wymarzoną sportową kamerą? Przecieki brzmią ciekawie

przeczytasz w 2 min.

Urządzenia z serii GoPro Hero już dawno zapracowały na miano wzorcowych kamer sportowych. Seria z numerkiem 4 jeszcze bardziej podniesie poprzeczkę.

GoPro Hero 3+ samochód

Kamer sportowych GoPro Hero nie trzeba chyba przedstawiać. Widzimy je przy każdej okazji gdy ktoś gdzieś przełamuje bariery ludzkiej wytrzymałości, albo dzieją się arcyciekawe rzeczy nie do uwiecznienia zwykłym sprzętem. Niewielkie wymiary, wygoda montażu i bardzo dobrej jakości obraz to cechy, które sprawiają, że po najnowszego GoPro Hero 3+ sięgają rowerzyści, spadochroniarze, alpiniści i biegacze. Konfiguracje złożone z kilku kamer tego typu ułożonych na planie pierścienia służą jako systemy panoramicznej fotografii umieszczane na samochodach. Filmowcy nie zadowalają się kilkoma kamerami, by uchwycić efektowne sekwencje zamrożonego ruchu sięgają po dziesiątki takich kamer. Czyli jest dobrze. A może być jeszcze lepiej? Pierwsze pogłoski, których źródłem jest prawdopodobnie zbyt wcześnie udostępniona informacja prasowa, sugerują że GoPro 4 będzie jeszcze lepszy. W końcu na miarę 4K i ekstremalnych warunków, z którymi przyjdzie mu pewnie się mierzyć.

GoPro Hero obudowa Dual Hero
Specjalna obudowa dla GoPro Hero 3/3+, w której instalowane są dwie kamery obok siebie. Pomaga to w rejestracji obrazu 3D.

Jak każdy przeciek informację tę traktujmy z dużą dozą ostrożności. Liczymy jednak, że i tym razem serwis EOSHD okaże się źródłem prawdziwych informacji.

Kamera GoPro4 w końcu zyska pełnowartościowy tryb 4K. Czyli nie rwące się 15 klatek/s lecz 30 klatek/s. To także nie za dużo, jednak premiery ostatnich miesięcy przyzwyczaiły nas do tego, że nikt nie wychyla się przed szereg z parametrami wideo 4K w urządzeniach o charakterze innymi niż kamera.

Tryb 1080p będzie mógł pochwalić się prędkością rejestracji 120 klatek/s, co zapewne ucieszy sportowców, którzy lubią ukazywać swoje wyczyny w nieco zwolnionym tempie. Tryb HD, 720p pozwoli nawet podnieść tę prędkość do 240 klatek/s.

Kto, a raczej, co na to pozwoli? Sercem GoPro Hero 4 ma zostać układ SoC Ambarella A9, który składa się z podwójnego rdzenia Cortex-A9 i bloku akceleracji FPU. Aparat lub, co chyba lepiej oddaje przeznaczenie urządzenia, kamera GoPro Hero 4 będzie wyposażona w sensor 13 Mpix i będzie przystosowana do pracy w słabym oświetleniu (funkcje wielokrotnej ekspozycji , HDR, elektroniczna stabilizacja).

Do sprzedaży GoPro Hero 4 trafi latem 2014 roku. Poczekamy, zobaczymy.

Źródło: EOSHD

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  popo601
  13
  hehe rozdzielczość to jedno a jakość tego nagrania to drugie (bitrate) ja nie wiem co tak wszyscy na to 4k się napalili.
  • avatar
   hideo
   3
   duży kawał yt to hero i najpierw ludki lecą po hero zajarani nagrywają i wrzucają na yt a potem części ludkom nagrywane z czasem się nudzi albo już nie mają co nagrywać i nagrywają znacznie mniej aczkolwiek dziś jakość nagrań ze smartfonów jest na tyle dobra że hero nie jest potrzebne o ile nie nagrywa się ze zderzaka auta ;)
   • avatar
    Dragonik
    2
    magia cyferek zapomniałeś?