Foto

GoPro pomoże zarabiać domorosłym filmowcom

przeczytasz w 1 min.

GoPro Licensing to szansa dla domorosłych filmowców – szczególnie tych, którzy potrafią nagrywać ciekawe materiały o wysokiej jakości.

GoPro Licensing

Firma GoPro zgromadziła już wokół swoich kamer sportowych sporą grupę użytkowników. Po udostępnieniu im odpowiedniego sprzętu teraz postanowiła pomóc im w zarabianiu pieniędzy na tworzonych przez nich filmikach. Oficjalnie zaprezentowana została platforma GoPro Licensing.

Dla tych, którzy dobrze znają serwisy typu Flickr czy 500px, GoPro Licensing nie będzie niczym nowym. Jest to platforma, która daje domorosłym filmowcom – szczególnie tym, którzy potrafią nagrywać ciekawe materiały o wysokiej jakości – szansę na zarobienie pieniędzy. 

GoPro Licensing nie tylko pozwoli użytkownikom na sprzedawanie praw do swoich filmów, ale też da reklamodawcom i innym twórcom możliwość wyszukiwania interesujących ich materiałów i zabezpieczania praw autorskich.

Po rejestracji i zalogowaniu się na platformie GoPro Licensing przekonujemy się, że pozwala ona na odtwarzanie podglądów, pobieranie plików w różnych rozdzielczościach i formatach oraz proste wyszukiwanie interesujących nas materiałów.

GoPro Licensing interfejs

Niestety na razie nieznane są warunki. Nie wiemy ile przyjdzie nam zapłacić za możliwość wykorzystania filmu i ile z tych pieniędzy trafi do samego twórcy. Wciąż pojawiające się w zapowiedzi słowa „premium” i „high-end” sugerują jednak, że nie będą to tanie rzeczy.

Źródło: Engadget, GoPro

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!