Systemy operacyjne

Gracze przesiadają się na Windows 10, ale tempo zdecydowanie spadło

przeczytasz w 1 min.

Czyżby największe zainteresowanie instalacją nowego systemu było już za nami?

Windows 10

Windows 10 systematycznie zwiększa swoje rynkowe udziały, do czego przyczyniają się w znacznej mierze także przesiadający się na nową platformę gracze. Rzut oka na ostatnie statystyki pokazuje jednak, że dość mocno spada tempo, w jakim cały proces postępuje.

Zebrane od korzystających ze Steam dane są dość wymowne. Wśród użytkowników systemów z rodziny Windows, będący tematem dyskusji Windows 10 może pochwalić się udziałami na poziomie niespełna 27,5%.

Wprawdzie najnowsza platforma wciąż zyskuje, ale od ostatniego zestawienia wzrost wynosi około 2,5%. Trzeba tutaj przypomnieć, że w zeszłym miesiącu wskaźnik ten wynosił zdecydowanie więcej - niemal 8%.

Windows Steam statystyki

Jeśli nic się w omawianej kwestii nie zmieni, to doścignięcie lidera zajmie „dziesiątce” wiele czasu. Wciąż preferowany przez graczy Windows 7 może pochwalić się wynikiem aż 36,67% i to tylko w wersji 64-bitowej.

Jako ciekawostkę dodać można, że w ogólnym rozrachunku systemy Windows osiągnęły wynik 95,45%. W przypadku Mac OS było to 3,49%, a u tradycyjnie zamykającej stawkę rodziny Linux jedynie 0,95%.

Źródło: store.steampowered

Komentarze

55
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hudy1994
  15
  po 2 miesiącach używania win10 wróciłem do win7. Uznałem że nie jest jeszcze na tyle sprawny co win 7 i za bardzo wpływa na możliwości użytkownika ;/ ogólnie win10 można porównać do zaprzedania duszy
  • avatar
   wasptak
   2
   Kto pisał ten art ? Chyba jakiś troll z Microshita... Nie, gracze nie przesiadają sie na niedokończony system.
   • avatar
    neXt___
    1
    Kto widział kiedyś rynek, wie że tutaj sprawa jest prosta - kto miał się przesiąść to już się przesiadł, a tempo spadło, ale będzie stabilne. Tak jest zawsze. I nic tu po teoriach spiskowych i rzekomych powrotach mas użytkowników. Tak jest zawsze. Kolejny mini-boom będzie mieć miejsce po premierze TH2, a później ciut większy po Redstone.

    Mam W10 na 4 komputerach. Na trzech działa naprawdę OK, a na kolejnym działa kiepsko. Życie.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Ja wróciłem na win 7 z 10 ponieważ komp się na 10 zawieszał i dźwięk się "blokował". Miał ktoś podobny problem?

     Moje podzespoły to:
     Karta graficzna - Radeon r9 290
     Procesor - i5 4460
     • avatar
      Dudzio993
      0
      Ja na nowym laptopie mam ikonkę aktualizacji do W10 ale... Na starszym laptopie średnio mi się korzystało. Niby ma być wygodniejszy i lepiej działający ale jednak 8.1 mi wystarcza poza tym nie wiem jak to będzie z aplikacjami Lenovo, tutaj mam ich dużo, z których korzystam a na W10 ? Na starszym laptopie potraciłem aplikacje producenta gdy zaktualizowałem do W10. Na tym nie zrobie tego samego, na razie. Swoją drogą 8.1 też jest wygodnym systemem.
      • avatar
       sambaverde
       0
       Straszyć trzeba dalej na forach telemetrią i DX12 a na pewno więcej ludzi zainstaluje Windows 10 ;)
       • avatar
        kerry_sd
        0
        12 listopada wychodzi Windows 10.1 aka "Fall Update", być może poprawią sporo rzeczy
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         System jest ok, ale jeszcze sporo do zrobienia. Nawet taka bzdura jak skalowanie aplikacji nie działa w W10 poprawnie. Natomiast same gry działają miodnie.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Oj benchmark benchmark, ostatnim banem za napisanie prawdy o związku tytułu z treścią komentarza udowodniliście że albo jesteście komunistami, albo prorządową witryną. Mam nadzieje że macie świadomość, że za takie zachowanie jakie prezentujecie za tłumienie prawdy jest piękny paragraf.
          • avatar
           wdowa94
           0
           Aż się uśmiechnąłem widząc najwyższe ujemne wartości wzrostu ilości użytkowników przy Windows 8 ;)
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Xp kiedyś był dobrym systemem, teraz już troszkę zestarzał się. W porównaniu do 7 i 8.1 windows XP z czasem tracił na wydajności. Teraz nie mam żadnych powodów, żeby grzebać w kompie, a mam komputer do gier, w sumie 3 komputery. To w przypadku XP->OLD nauczyłem się przez życie instalowania oprogramowania, tak tu już tego nie muszę robić. Po prostu chodzi. Dużo też się zmieniło do tego czasu, teraz kupuje gry, kiedyś nie. I internet security licencje też nabywam drogą kupna, ale przy xp też nabywałem. Już nie ma też cracków. Więc i syfu mniej ściągam. Ja już nigdy nie wrócę do xp. Przynajmniej przez to, że nawet w lapku mam 12GB Ram, a w stacjonarce 24GB Ram. Co w przypadku xp tylko wersja angielska