Gry

Odświeżone Grim Fandango ze zwiastunem premierowym

przeczytasz w 1 min.

Klasyk powraca. W naprawdę dobrej formie. Na PC, PlayStation 4 i PS Vita.

Grim Fandango Remastered

Grim Fandango to dla wielu jedna z najcieplej wspominanych przygodówek końcówki ubiegłego tysiąclecia. Została ona zaprojektowana (i wydana w 1998 roku) przez Tima Schafera, który dwa lata później założył studio Double Fine. Ekipa tegoż właśnie zdecydowała się na odświeżenie klasyka, który teraz oficjalnie jest już dostępny na rynku.

Odświeżona wersja Grim Fandango to przede wszystkim upiększone tekstury i modele, poprawiony system oświetlenia, nowa, przygotowana przez orkiestrę ścieżka dźwiękowa oraz zmodyfikowana mechanika sterowania. Jednocześnie jednak twórcy starali się nie przesadzić, aby zachować klimat i styl graficzny pierwowzoru.

Pierwsi recenzenci dostali już Grim Fandango Remastered w swoje ręce. Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem z ich strony. Średnia na poziomie 83 proc. może wprawdzie niektórym wydawać się przeciętna. Zaniżają ją recenzje, w których autorzy narzekają na zbyt słabe „odświeżenie”. Z drugiej strony – może to jednak lepiej, że twórcy nie „przegięli” z tym ulepszaniem?

Cóż, na to pytanie każdy musi już sobie odpowiedzieć indywidualnie. My dodamy jeszcze tylko, że gra Grim Fandango Remastered dostępna jest w wersjach przeznaczonych na komputery osobiste (z systemami Windows, Mac i Linux) oraz konsole PS4PS Vita. A to już wspomniany w tytule premierowy zwiastun:

Źródło: CVG, Metacritic

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Ja jestem na tak, jeśli o remastery chodzi, ale niech to faktycznie wygląda jak prawdziwy remaster, a nie jakieś popłuczyny!

  http://www.dsogaming.com/screenshot-news/grim-fandango-environment-recreated-in-unreal-engine-4/

  Gdyby tak wyglądał remaster grim fandango to ludzie z chęcią sięgnęliby po owy tytuł.