Gry

Gry EA w dystrybucji przez Steama?

przeczytasz w 1 min.

Jedną z firm, która opierała się ekspansji systemu cyfrowej dystrybucji m.in gier - Steam, był do tej pory Electronic Arts. Istnieje jednak szansa, że opór koncernu już niedługo zostanie przełamany.

Wskazuje na to umieszczenie na stronach Steama licencji dla końcowego użytkownika gry Spore. Stąd już tylko krok do publikacji w ramach platformy. Warto w tym momencie zauważyć, że jak dotąd Electronic Arts nie było nastawione zbyt optymistycznie do systemu Valve, ponieważ koncern dysponuje własną platformą cyfrowej dystrybucji – EA Store.

Próby maksymalizacji zysku w postaci sprzedaży za pośrednictwem aplikacji EA Downloader nie można określić mianem udanej, ponieważ użytkownicy skarżyli się na ograniczoną ilość instalacji czy problemy z zabezpieczeniami DRM. Ewentualne otwarcie się na Steam należy więc rozumieć jako chęć dotarcia do nowych użytkowników pecetów.

W Steamie znajdują się co prawda gry wydawane przez Electronic Arts – chodzi tu o Crysis oraz Crysis: Warhead – lecz nie jest to rezultatem rozmów pomiędzy EA a Valve (do publikacji doszło dzięki inicjatywie studia Crytek, producenta obu gier). Wydanie Spore byłoby więc pewnego rodzaju precedensem. Dzięki temu być może przełamane zostaną pierwsze lody we współpracy dwóch gigantów i już niebawem tak znane tytuły jak 'Mass Effect', 'The Sims', 'Warhammer Online', 'Command &Conquer' i 'Dead Space' będzie można pobierać i aktywować za pomocą Steam'a. 
 
Już niedługo powinniśmy zapoznać się z oficjalnym stanowiskiem Electronic Arts w tej sprawie.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krzysiek
  0
  no prosze a steam zacząl sprzedawać gry w ojro w cenie 1E=1$ dzieki czemu w naszym kraju bardziej sie opłaca kupować w empiku wersje pudełkowe, niż przez steam.


  • avatar
   krzysiek
   0
   jeszcze raz ja - konkrety:
   GTA IV:
   - przez steam ponad 200 zeta
   - wersja pudełkowa w empiku 130.

   Naprawde nie wiem "co auator miał na myśli"...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak już kupować to np z takiego Game UK, czy innego Gameseeka. Gry, razem z przesyłką kosztują tyle co w Polsce, a za to nie są spolszczane, czego nienawidzę. Jak już grać, to tak jak chcieli producenci, z odpowiednio dobranymi głosami. Zresztą część gier dużo na spolszczeniach traci, nie da się wielu idiomów, czy dowcipów odpowiednio przetłumaczyć.
    • avatar
     AlexBe
     0
     Hehe , no właśnie lukłem na stima , a tam Far Cry 2 - 49 Euro , nie po to się męcze z piecem żeby kupować gry po tyle co są na xboxa , chyba tam nie więdzą że jest coś takiego jak kurs wymiany walut ;-) (zresztą u nas to cudo można nabyć za 79 pln)

     A do towarzysza - na szczęście nie musimy podzielać twojego spojrzenia na zagadnienie :-)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      od tygodnia testowali to €, ale nie sądziłem że tak szybko wprowadzą i to w wersji brutal 1$:1€ ...
      no i się niestety naciąłem, pieniążki przelane na paypal, a tu zonk, nagle gra za 20$ jest dla mnie europejczyka tylko w €,... 20€ :(

      jest jeszcze szansa w proxy spoza EU, UK... ceny pojawiają się w $, ale po paru godzinach poddałem się, same szpiegujące, zrywające połączenia proxy pokonały mnie, dam zarobić empikowi.