Technologie i Firma

Gry online przyszłością światowej gospodarki oraz płatności internetowych

przeczytasz w 2 min.

Gry online mogą w przyszłości napędzać gospodarkę i branżę płatności internetowych, a wartość tego rynku na świecie wynosi już 83,6 mln dolarów.

paysafecard

Według raportu agencji analitycznej Newzoo wartość rynku gier online w skali globalnej wynosiła w 2014 roku 83,6 mld dolarów. Ponadto aż 41 proc. producentów gier ze Stanów Zjednoczonych odnotowało wzrost przychodów. Tylko w USA jest prawie 155 mln regularnych graczy, na całym świecie zaś szacuje się, że ta liczba wynieść może nawet 700 milionów. W Polsce rynek gier również ma się dobrze: łącznie liczy około 12 mln graczy, z czego w gry online gra ponad 5 mln, co generuje jakieś 20 proc. przychodów całej branży.

Dużym udogodnieniem dla graczy są płatności online, które wpisują się w nowoczesne trendy i pozwalają szybko zapłacić za grę lub niezbędne dodatki czy wyposażenie. W takich zadaniach świetnie sprawdzają się płatności metodą prepaid, jak choćby paysafecard, znanego z wysokich standardów bezpieczeństwa. Według badań, aż 70,5 proc. użytkowników paysafecard korzysta z tej metody ze względu na oferowane bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. 76,4 proc. ceni sobie natomiast wygodę obsługi i wykonywania transakcji.

W ubiegłym roku paysafecard zarejestrował ponad 86 milionów transakcji w 40 krajach, zaś w Polsce z tego rozwiązania skorzystało około 800 tys. osób. Tak liczne grono użytkowników i tak duża łączna liczba transakcji mogą przyciągnąć entuzjastów gier online. Chcąc przyciągnąć graczy, paysafecard oferuje ułatwiony dostęp do płatności, również dla osób, które nie posiadają konta bankowego czy karty kredytowej, z wykorzystaniem 16-cyfrowego kodu PIN.

paysafecard_wspierane_gry

Część gier wspierana przez paysafecard

Zyski płynące z gier online przyzwyczaiły analityków do systematycznego wzrostu i nic nie wskazuje na jakąkolwiek zmianę tej tendencji czy ewentualny kryzys. Zauważalne jest jedynie odwrócenie pewnego wektora zainteresowania. Otóż coraz większa popularność zyskiwana przez gry online i ich rosnący udział w rynku powodują, że promocja narzędzi służących do wykonywania płatności internetowych wydaje się wielce zasadna. Innymi słowy, rosnący rynek gier online wykreuje, swego rodzaju, nową grupę docelową dla rozwiązań prepaidowych.

Zapowiedzi nieprzerwanego rozwoju i optymistyczne prognozy ekspertów są potęgowane przez wzrost sprzedaży online - odejście od tradycyjnej, fizycznej sprzedaży ułatwia graczom zdobywanie gier i dodatków. Dzięki temu cena gier spada, co z kolei przyczynia się do dotarcia do większej liczby graczy - mówi Udo Müller, Dyrektor Generalny paysafecard, po czym podsumowuje: Wyraźny trend rozszerzania grupy docelowej z pewnością zwiększy zapotrzebowanie na bezpieczną i szybką metodę płatności jaką jest paysafecard, na co jesteśmy przygotowani.

By posługiwać się płatnościami za pomocą paysafecard wystarczy kupić odpowiedni kupon w jednym z dostępnych nominałów oraz wpisać 16-sto cyfrowy kod PIN znajdujący się na danym kuponie.

Źródło: Genesis PR

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miszczu0097
  6
  I znowu wybór w ankiecie jak w Korei Północnej :D
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Najlepiej zamknąć kopalnie, fabryki i zakłady produkcyjne, a gospodarkę światową będą napędzały gry, urzędasy oraz kredyciarze. xD
   • avatar
    KENJI512
    2
    ta ankieta z jedna odpowiedzia to tak na powaznie? :D
    • avatar
     Snack3rS7X
     1
     Hahaha, niezły tytuł, prawie się nabrałem :D Gry przyszłością gospodarki krajów, ktoś tutaj ma niezłe poczucie humoru...:)
     • avatar
      Andari
      -2
      ostatnio za 100zł przez paysafe kupiłem sobie platyne do warframe :D 2100 platyny bo trafiłem na losowaną promocję - 75% :P
      • avatar
       Balrogos
       0
       Paysafecard jest problemantyczny szybszy jest paypal :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        W jakim ja świecie żyję? Czy my się czasami nie cofamy skoro gierki mają być przyszłością światowej gospodarki!!
        To ja jak byłem mały myślałem że XXI wiek, to będzie podbój kosmosu, budowa kopalni wydobywających cenne surowce na księżycu czy Marsie, a tu czytam i oczom nie wieże że gierki będą napędzać gospodarkę!
        Przecież przyszłe pokolenia to będzie banda ślepych debili siedzących przed kompami i grającymi w debilne gry!
        Aż strach pomyśleć kto nas będzie leczył kiedy będziemy starzy i schorowani!!! Pójdziesz do lekarza, a lekarz powie że nic się nie stanie jak umrzesz, bo zostało ci jeszcze trzy życia!
        • avatar
         Himoto
         0
         wole paysafecarda, lecz niestety jest mniej popularny od paypala którego wręcz nienawidzę :| no i paysafecarda doładuje sobie w kilku miejscach w mieście jak nie chcę podłączać mojego konta do konta paypala czy paysafecard'a a w paypalu lipton pozostaje ładowanie przez przesyłanie z konta. No i przede wszystkim nie wiem o jakich problemach koledzy piszą ale jak narazie to problemy miałem tylko i wyłącznie z paypalem, po czym zrezygnowałem choć fakt udało się te problemy rozwiązać po kontakcie z supportem. Jednak imo paysafecard jest lepsze.

         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Wyłącznie w trybie online http://gryhotspot.com/ nie można się martwić o utratę i wybierz najlepszy dostępny w internecie! Duży wybór wolnych maszyn, zaleceń i opinii, aktualizacji nowych gier, dostępnych bez rejestracji, można grać bez recepty, ale po prostu otwierając maszynę! Wynik w grze jest w zależności od rodzaju wirtualnych kredytów, który jest aktualizowany za pomocą przeglądarki stron keshom, po prostu, odśwież stronę, masz nową partię opakowania cukierków!
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Kluczową cechą gniazd wideo jest uważany za wiele różnych grup funkcyjnych. Po otwarciu każdą szczelinę, pierwszą rzeczą uderzającą liczbę linii rozdzielczości pionowej lub bębnów. Prawie wszystkie maszyny mają pięć, czasami znajdują się automaty z trzema bębnami, podobnie jak w szczelinach http://hotspot777.com
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            hot spot :D