Gry

GTA V: co nowego w wersjach PS4, Xbox One i PC?

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
44 komentarze Dyskutuj z nami

Przy okazji firma Cenega potwierdziła, że GTA V dostępne będzie w polskiej wersji językowej.

GTA V railgun

Jeszcze w tym roku ubiegłoroczny hit Rockstar Games zadebiutuje wreszcie na konsolach Xbox OnePS4, a na początku przyszłego także na komputerach osobistych. Mowa tu oczywiście o Grand Theft Auto V, którego odświeżona wersja zapowiada się co najmniej dobrze. Wielu obserwatorów zastanawia się jednak czy nowe stare GTA nie będzie tylko „odgrzewanym kotletem”. Twórcy postanowili zabrać głos w tej sprawie tłumacząc, że zdecydowanie nie – przygotowano bowiem sporo nowości.

Powrót do bardziej szczegółowego Los Santos i Blaine County będzie wypełniony nowymi elementami. Przede wszystkim możemy liczyć na nowe zadania do wykonania oraz odpowiednio dopasowane nagrody za ich wykonanie. Rozwikłanie przerażającej zagadki przez Michaela zaowocuje natomiast odblokowanie dwóch filtrów Noir Style, które efektownie zmodyfikują rozgrywkę w trybie historii.

W lokalnych sklepach Ammu-Nation znajdziemy dwie nowe bronie. Będą to: topór oraz działo elektromagnetyczne. Z kolei na autostradach Los Santos (i nie tylko) zaroi się od nowych samochodów z monster truckiem Cheval Marshall na czele. Będą też wyścigi tzw. „muscle carów”. Całości dopełnią natomiast nowe gatunki zwierząt, które – jako Franklin – będziemy mogli uchwycić na fotografiach.

To oczywiści nie wszystkie nowości, jakie na wyłączność otrzymają nabywcy odświeżonej wersji Grand Theft Auto V – twórcy zapowiadają, że mają jeszcze kilka niespodzianek w zanadrzu. Jak jednak widać – next-genowa „piątka” to nie tylko poprawiona grafika.

Przy okazji potwierdzono, że każdy kto zamówi przedpremierowo grę GTA V otrzyma premię w wysokości miliona GTA$ (po połowie do wykorzystania w kampanii fabularnej oraz sieciowym GTA Online). 

Na koniec świeżutka informacja prosto od polskiego dystrybutora gry Grand Theft Auto V – firmy Cenega. Oficjalnie wiadomo już, że tytuł ten pojawi się na naszym rynku równocześnie ze światową premierą i dostępny będzie w polskiej kinowej wersji językowej.

Przypomnijmy, że premiera gry Grand Theft Auto V odbędzie się 18 listopada bieżącego roku na PS4 i Xbox One oraz 27 stycznia 2015 roku na PC.

Źródło: Rockstar Games, Cenega

marketplace

Komentarze

44
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ja tam wolę się tego miliona w grze dorobić, niż od razu mieć kasę i wszystko kupować beż żadnego wysiłku.
  18
 • avatar
  Niech ta gra najpierw wyjdzie na PC a później dyskutujcie czy jest spolszczenie czy nie.
 • avatar
  Wymagania na PC pewnie będą powalające.
 • avatar
  nic na temat fizyki i zniszczeń pojazdów? :(
 • avatar
  I nagle wszystkim,którzy śmiali się kupując grę na konsole starej generacji,zrzedła minka :)
 • avatar
  Porównanie do drukarek jest całkiem na miejscu - sprzedajmy tanio coś o średniej jakości, ale w milionach egzemplarzy, a dobijmy nabywców kosztami eksploatacji...
  Logiczne jest, że na konsolę za ~3000 PLN nie byłoby tylu chętnych, co na tą za połowę tej kwoty, ale wtedy możnaby oczekiwać większej wydajności, lepszych możliwości, który po jakimś czasie by się rozpowszechniły.
  Tak, jak w motoryzacji - wiadomo, że Audi A4 znajdzie x razy więcej nabywców, niż A8, ale to właśnie A8 jest prekursorem technologii i zawarte tam rozwiązania po jakimś czasie zejdą do tej niższej klasy.
  Kalkulując koszty i obawiając się zachowawczości nabywców wszystko będzie rozwijać się bardzo wolno.
  Czemu smartfon za ponad 2000 PLN z kompletnie nielogiczną rozdzielczością znajduje nabywców, a sprzęt multimedialny do gier, filmów, czy muzyki, dający świetną jakość za 3000 PLN miałby się nie sprzedać?
 • avatar
  Ciekaw jestem efektu końcowego ;) dzisiaj kupiłem Philipsa 42 cale.Pięknie gry z ps4 wyglądaja.Można rzec nowy wymiar rozgrywki.
 • avatar
  *będą
  -13
 • avatar
  dostepny w kinowej ... czytaj jestesmy leniami nie zrobilismy dubbingu mamy was w dupie ...
  -22
 • avatar
  "dostępny będzie w polskiej kinowej wersji językowej" Czy to znaczy że będzie głosy bohaterów będą w języku polskim?! ...Ciekawe...
  -36
 • avatar
  i git mogli by dać wymagania sprzętowe pewnie będą duże !
  oby nie zacinało jak 4 bo przeszedłem z połowę i dałem sobie spokój przez to
 • avatar
  Oj będzie się działo ;)))
 • avatar
  Najpierw gta a potem Wiesław, szykuje się klęska urodzaju.
 • avatar
  "To oczywiści nie wszystkie[...]"
  Literówka. Brakuje e :)
 • avatar
  Ja też pamiętam gry w VGA na wypalającym oczy monitorze 15 cali ;) Ale chodzi o tą rewolucję, o której wszyscy mówią, o te niesamowite możliwości i wydajność nowego sprzętu... Może czas na konsolę dla elit? Taki iStation.
  Może i kosztowałaby te 3000, ale oferowałaby 4K i DX 12 ;)
 • avatar
  Ciekawe jaka cena na PC....
 • avatar
  A gracze z Xboxa 360 dostaną jakiś update ?