Technologie i Firma

Myszka Hama EMW-500 - ergonomia nie musi dużo kosztować

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Myszki umożliwiające naturalne ułożenie dłoni często kosztują bardzo dużo. Hama EMW-500 pokazuje jednak, że od tej reguły zdarzają się wyjątki.

Osoby, które spędzają przed komputerem kilka godzin każdego dnia często narzekają na bóle barków i nadgarstka. To właśnie dlatego dobra myszka do biura, jak i do domu powinna być przede wszystkim ergonomiczna. Takie konstrukcje przeważnie jednak mają bardzo wysokie ceny. Ale wcale nie muszą, na co dowodem jest Hama EMW-500

Hama EMW-500 reprezentuje grupę myszek ergonomicznych, które pozwalają na naturalne ułożenie dłoni. Wprawdzie przyzwyczajenie się do takiego urządzenia wymaga odrobiny czasu, ale korzyści zdrowotne bez wątpienia są tego warte. 

Hama EMW-500 zdrowie

„Mysz EMW-500 umożliwia ułożenie ręki w poprawnej, wygodnej pozycji, naturalnej dla ruchów nadgarstka. W związku z tym następuje redukcja napięcia mięśni skutkująca stałym przepływem krwi. Dla porównania, korzystanie z tradycyjnej myszy może prowadzić do dodatkowych obciążeń nadgarstka ze względu na wykonywanie bocznych ruchów”, zachwala producent.

Myszka została wyposażona w sensor o regulowanej czułości (do 1800 DPI) oraz dwa dodatkowe przyciski. Pozwala to oddawać się biurowym obowiązkom w komfortowych warunkach. Wygoda poprawiana jest też poprzez łączność bezprzewodową (a w oszczędzaniu energii i wydłużaniu czasu pracy pomaga wyłącznik).

Hama EMW-500 mysz

Jak wspomnieliśmy we wstępie, cena tej myszki nie należy do szczególnie wysokich – wynosi 79 złotych. Pieniądze, które zostaną w portfelu, można dodać do budżetu przeznaczonego na taki cel, by poprawić ergonomię swojego stanowiska: zadbać o biurko o odpowiedniej wysokości, fotel pozwalający siedzieć prosto i wygodnie oraz dobre oświetlenie.

Źródło: Gamma PR, Hama

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  voxcordi
  9 lat z Logitech MX 518. Znajomy ortopeda (pasjonat IT) polecił mi takową myszkę. Zakupiłem MX Vertical. Po dwu tygodniach używania (12h/d) bóle barku ustąpiły. Obawiałem się, że do moich gierek (RTS) myszka nie będzie wygodna... Zaskoczyła mnie pozytywnie :-)
  Polecam :-)
  2
 • avatar
  pongo
  Fajnie byłoby napisać czy Bluetooth albo własny odbiornik USB?
  2
 • avatar
  Yamaraj6
  Przydałoby się info czy myszka jest ładowana czy na baterie.
  1
 • avatar
  Yamaraj6
  Przydałoby się info czy myszka jest ładowana czy na baterie.
  1
 • avatar
  leon-san
  ma miejsce na mały palec - to plus
  przełączniki pod kciukiem mogłyby być jeden o góry, a drugi na dole - lekki minus.
 • avatar
  voxcordi
  "Kompaktowy odbiornik USB można transportować w obudowie myszy"
 • avatar
  anna czarnota
  Witam,

  Mysz Hama EMW-500 pomimo ergonomicznego kształtu nie spełnia swojej podstawowej roli. Lewy przycisk myszy nie działa prawidłowo - trzeba kilka razy klikać, aby zadziałał. Kółko rolowania po dwóch tygodniach użytkowania zacina się - nie przewija, albo podczas przewijania mysz chaotycznie przewija w górę i w dół. Zdecydowanie nie polecam. Zareklamuję produkt w sklepie w nadziei zwrotu gotówki lub wymiany na inny model.

  Pozdrawiam
  Anna Czarnota