Akcesoria

Hama: Konwerter VGA/HDMI

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Hama wprowadziła do oferty konwerter sygnału VGA na HDMI. Dzięki niemu użytkownicy komputerów z łączem VGA będą mogli odtwarzać zdjęcia lub filmy z dysku twardego na nowoczesnym telewizorze w jakości zapewnianej przez standard HDMI.

Uwagę zwraca kompaktowa budowa konwertera, który jest zintegrowany w jednym kablu o długości 3 metrów. Wystarczy połączenie wyjścia VGA w komputerze z wejściem HDMI w telewizorze, aby cieszyć się nową jakością obrazu. Konwerter nie potrzebuje zewnętrznego zasilania. Został wyposażony w filtr ferrytowy.  

Konwerter przetwarza dane w czasie rzeczywistym. Zatem obraz analogowy VGA jest wyświetlany na telewizorze lub za pośrednictwem projektora w formie cyfrowej bez żadnych opóźnień. Tym samym odtwarzanie filmów z komputera stacjonarnego lub notebooka na nowoczesnym zestawie kina domowego nie wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem. Jeśli komputer korzysta z systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista lub Windows 7, optymalna rozdzielczość jest ustawiana automatycznie.  

Konwerter Hama pojawi się na polskim rynku w styczniu 2010 r. Sugerowana cena detaliczna produktu będzie wynosić 599 zł.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  Cena zwala z nóg ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Dokładnie, już lecę do sklepu i zamawiam :)
  Już chyba lepiej kupić za ta cenę kartę graficzna z HDMI albo rozwiązać to w inny sposób tj. brak HDMI aniżeli kupować za 600 zł konwerter. Każdy inny sposób będzie tańszy ...
 • avatar
  _nick_
  acha i to nie będzie nowa jakość obrazu, jakość będzie jak z vga. Jak to mówią gówno na wejściu, gówno na wyjściu :P
 • avatar
  Konto usunięte
  A ciekawe jak to będzie z konwersją sygnału w drugą stronę? Bo ostatnio miałem problem połączyć nettopa tylko z wyjsciem HDMI do monitora tylko z wejściem VGA. Ale i tak za tą cenę bym się nie skusił na zakup tego konwertera.
 • avatar
  kubbak
  Ja się tylko zastanawiam dla kogo jest to urządzenie. Dla posiadaczy PC nie bo taniej jest kupić nową grafikę. Dla użytkowników netbooków/nettopów (nie będących na platformie ION) też nie bo te komputerki są zbyt słabe do odtwarzania filmów w HD a IONy mają HDMI.
 • avatar
  Konto usunięte
  Sześć stów za "sznurek" ?!...
 • avatar
  Konto usunięte
  Dowody na to, że ustrojstwo daje odpowiednią jakość są na drugim planie... zamglone.
 • avatar
  kowdipapo
  Kabel za 600zł... Za tyle to ja zmodernizuje swojego kompa tak, ze bedzie conajmniej dwa razy szybszy :D
 • avatar
  hilti88
  chyba 59
 • avatar
  HemaN
  Dobry dowcip, nieźle się uśmiałem :D . Praktycznie każdy telewizor ma teraz wejście D-Sub, a kabelek jack na chinch kosztuje ok. 10 zł. Ciekaw jestem ile kosztuje wyprodukowanie takiego kabla.