Gry komputerowe

Gabe Newell przeprasza za usunięcie polskiego Hatred ze Steam Greenlight

przeczytasz w 1 min.

O polskich producentach gier mówi się coraz więcej i to także w przypadkach, kiedy ich tytuły jeszcze nie zadebiutowały na rynku.

Hatred gra

O polskich producentach gier mówi się coraz więcej i to także w przypadkach, kiedy ich tytuły jeszcze nie zadebiutowały na rynku. Doskonałym przykładem jest tutaj dzieło przygotowywane przez Destructive Creations.

Burzę wywołała ostatnio gra Hatred, która określana jest mianem „symulatora psychopaty. Już samo to sugeruje nam, z czym możemy mieć tutaj do czynienia i rzeczywiście jest to produkcja nieco kontrowersyjna. Gracze wcielić mają się bowiem w mordercę, którego jedynym celem będzie brutalna eliminacja wszystkich napotkanych ludzi.

Kiedy tytuł ten trafił do Steam Greenlight bardzo szybko pojawiło się sporo głosów sprzeciwu. Nie trzeba było nawet czekać na wyniki głosowania graczy, ponieważ Valve jeszcze przed jego zaskoczeniem zdecydowało się usunąć polską produkcję z programu.

Również to nie zostało jednak przyjęte dobrze, ponieważ nie jest to pierwszy brutalny tytuł, a w innych przypadkach do podobnych praktyk nie dochodziło. Sprawa stała się na tyle głośna, iż zahaczyła nawet o Gabe'a Newella. Ten przeprosił twórców za zamieszanie, wysłał krótki list do szefa Destructive Creations i spowodował, że Hatred ponownie zawitało do Steam Greenlight.

"Wczoraj usłyszałem, że usunęliśmy Hatred ze Steam Greenlight. Ponieważ nie byłem na bieżąco musiałem dowiedzieć się, dlaczego tak postąpiono. Okazuje się, że to nie była dobra decyzja i zdecydowaliśmy się przywrócić Hatred do programu. Przepraszam Ciebie i Twój zespół. Steam jest narzędziem dla twórców i klientów. Powodzenia dla Waszej gry."


Źródło: vg247, youtube

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mulciber
  43
  Wymarzona reklama dla tego tytułu
  • avatar
   mazmazik
   22
   "nie!" dla tak brutalnej gry! a teraz wracam do mordowania dziwek przy pomocy siekierki w gta. ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    13
    Carmageddon nie był mniej brutalny, wszystkie części GTA także, Postal i wiele innych gier. Taka przesadzona poprawność.
    • avatar
     Ozored
     4
     Różnica jest taka że w GTA możesz być psychopatą który morduje dziwki i wlatuje samolotami w wieżowce.. Carmagedon jest graficzny ale Ci ludzie to jednak piksele które nie wywołują jakiś głębszych odczuć. Hatred to gra która wygląda całkiem fajnie ale opiera się na "Nienawidzę wszystkich więc zabije wszystkich, mężczyźni, kobiety, (dzieci?). Ta gra teraz jedzie na hypie i margetingu i pewnie sprzeda się całkiem dobrze ale jak nie wymyślą czegoś więcej niż jest pokazane w tym trailerze to wyjdzie kupa i kolejna gra dla youtuberów z której mogą się pośmiać albo rage'ować. To jest gra robiona przez grafików i programistów i nie widzę tam nic oryginalnego, co mogłoby być dodane przez rozumnego dewelopera.
     • avatar
      Dragonik
      -2
      Jak co tam dodać naszych (p)osłow.
      • avatar
       bandan
       -4
       o, w końcu nius. wczoraj coś czytałem o tym na konkurencyjnych portalach. Widzę, że ostatnio benchmark wyszedł trochę z formy ;) nawet ich dotknął kryzys.
       • avatar
        Balrogos
        0
        Chwila chwila, porno DSDSM gdzie naklowaja szpilkami wsadzaja sobie wegorze w dupe wieszaja na hakach zwiazuja raza pradem jest legit, ale wirtualne zabijanie juz nie?.

        Czy ktos zapomnialem o grze Punisher?

        https://www.youtube.com/watch?v=VR5zRdVGHLM

        WTF?
        • avatar
         Kieresz
         0
         add on : wybory w polsce
         • avatar
          majum
          0
          Ta gra została stworzona tylko dla kasy - producent sam to powiedział. Niech się sprzedaje, a dowiemy się co ambitnego Destructive Creations przygotuje dla nas jak będą mieli zasoby.