Karty graficzne

HIS Radeon 4870+ IceQ4+ - podkręcony i wrażliwy na promienie UV

przeczytasz w 1 min.

Firma HIS jest znanym i cenionym na świecie producentem kart graficznych ze stajni AMD, co zawdzięcza staranności wykonania swoich produktów, które cechuje wysoka jakość oraz od czasu do czasu chłodzenie IceQ. Systemy chłodzenia z tej serii zawsze oferowały najwyższą wydajność, przy zmniejszonym poziomie hałasu względem produktów referencyjnych czy rozwiązań konkurencji.

Jeszcze do niedawna, po udanej premierze Radeona 4850 z chłodzeniem IceQ4 pytano przedstawicieli firmy, czy firma planuje zastosować podobny system chłodzenia na kartach z serii Radeon 4870. Wówczas kategorycznie zaprzeczali… ale jednak firma postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaprezentowała dwie nowe karty Radeon 4870 IceQ4+ Turbo.

Karty zostaną fabrycznie podkręcone, a mianowicie do poziomu 780MHz (referencyjnie 750MHz) w przypadku wersji z 512MB pamięci RAM oraz 770 w przypadku wersji z 1GB pamięci RAM. Nie są to wielkie wartości, ale chłodzenie powinno pozwolić na większe wyżyłowanie zegarów GPU. Pamięci także zostały podkręcone, mamy tu do czynienia z pamięciami DDR5, których zegary w obu przypadkach zostały podniesione do poziomu 4000MHz (czyli 4x1000MHz, gdy referencyjnie 4x900MHz = 3600MHz).

Jeśli chodzi o samo chłodzenie, jest to ciut poprawiona wersja IceQ4 znana z Radeon’a 4850, która już była troszkę lepsza pod względem wydajności od konstrukcji referencyjnej z Radeon’a 4870. Poza standardowym typem konstrukcji, wyrzucającym ciepłe powietrze na zewnątrz obudowy, otrzymujemy produkt w pełni chłodzący układ GPU jak i pamięci RAM, co wspierają jeszcze dwa przewody cieplne, by lepiej odprowadzać ciepło z układu. Zastosowany wentylator ma być wydajniejszy i znacznie cichszy od konstrukcji referencyjnej, a przy tym wraz z obudową być wrażliwy na promienie UV, powodując że karta będzie mienić się pięknym światłem przy zastosowaniu lamp UV.

Cena nie jest jeszcze znana, ale ta Europejska nie powinna być dużo droższa od konstrukcji referencyjnej. Więcej informacji na stronie producenta: HIS

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darxis
  0
  Robi niezłe wrażenie. A ja nigdy nie przepadałem za HIS.
  Zmieniłem zdanie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   mój asus chodzi 790-1100(4000mhz) na referencyjnym chłodzeniu !! zero zwieszeń zero artefaktów ino fanfix 50%
   • avatar
    Szymon331
    0
    Wygląda Mrrrrrroźnie :)
    • avatar
     henry230
     0
     Oj to mój Radek referencyjny 4850 [email protected] 2300 możne się schować przy tej grafie :-(( szkoda ze nie mam tego chłodzenia pocisnąłbym dalej moja grafe,a tak to muszę się zadowolić smażonym kotletem:-).Ale ten HIS piękność w każdym calu:-)))
     • avatar
      DezMond
      0
      no ktos wpadl w koncu na ten pomysl, gratuluje!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ile mozna maxymalnie podkrecic tego radka?:O