Gry

W Hogwarts Legacy nauka zaklęć nie będzie prosta

przeczytasz w 2 min.

W Hogwarts Legacy będzie można latać na miotle, hodować rośliny, dbać o zwierzęta oraz odkrywać tajemnice zamku. Nie zabraknie też czarodziejskich walk wykorzystujących zaklęcia. Tych jednak najpierw trzeba będzie się nauczyć.

Hogwarts Legacy to jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2023 roku, na co wskazują chociażby zamówienia w przedsprzedaży na platformie Steam. Tytuł zadebiutuje już za niecały miesiąc, dlatego też studio Avalanche Software ujawnia coraz więcej informacji na temat nadchodzącej produkcji. Jednym z ważniejszych newsów ostatnich dni jest z pewnością ten dotyczący oficjalnych wymagań sprzętowych Hogwarts Legacy. Wiemy też, że w grze pojawi się mnóstwo wyzwań, a jednym z nich będą mini-gry, dzięki którym gracze będą mogli nauczyć się przydatnych zaklęć.

Mini-gry pozwolą nauczyć się zaklęć

Hogwarts Legacy to gra w otwartym świecie, która pozwoli graczom odkrywać czarodziejski świat na kilkaset lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii. Gracze będą mogli stworzyć własną postać, eksplorować nieznane krainy, hodować rośliny i zwierzęta, a także kolekcjonować przedmioty. Oczywiście nie zabraknie też rzucania zaklęć. Jak donosi serwis Gamerant, opierając się na podstawie artykułu znalezionego na stronie wsparcia Portkey Games, gra będzie zawierać „mini-gry do nauki zaklęć wymagające precyzyjnego ruchu”.

Chociaż obecnie nie wiadomo, czy w ten sposób trzeba będzie nauczyć się wszystkich zaklęć, czy też dotyczy to tylko wybranych, istnieje duża szansa, że gracze będą musieli ukończyć mini-gry, aby odblokować przydatne zaklęcia w Hogwarts Legacy. Prawdopodobnie będą one się różnić w zależności od zaklęcia, którego postać próbuje się nauczyć.

Artykuł potwierdza również, że gra będzie posiadała cztery różne poziomy trudności, które będą dyktować, jak trudna jest walka oraz łamigłówki. Jednym z nich będzie „fabularny”, który zapewni nieograniczony czas na rozwiązywanie zagadek i uniemożliwi niepowodzenie w mini-grach do nauki zaklęć. Poziom będzie można zmienić w dowolnym momencie.

Premiera Hogwarts Legacy już niedługo

Hogwarts Legacy zadebiutuje 10 lutego 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Nieco później, 4 kwietnia, pojawi się także na PS4 i Xbox One, a 25 lipca na Nintendo Switch.

Źródło: gamerant.com, hogwartslegacy.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Blejd
    1
    To będzie ciekawa gierka czekam z niecierpliwością.