Gry komputerowe

Horror z niewidomą w roli głównej - tak wygląda Perception

przeczytasz w 1 min.

Nie można odmówić kreatywności twórcom gry Perception. O ich umiejętnościach wykorzystania swojego pomysłu dopiero przyjdzie nam się jednak przekonać.

Pamiętacie jeszcze o Perception? To horror, który wtłacza nas w postać Cassie – niewidomej dziewczyny, posługującej się czymś na zasadzie echolokacji. Tytuł ten zapowiadany był już jakiś czas temu, ale jak dotąd nie udało się go wprowadzić na rynek. Jest już jednak chyba blisko, bo nowy, 25-minutowy zapis rozgrywki wygląda naprawdę solidnie.

Zarys historii jest tak sztampowy, jak to tylko możliwe – zadaniem naszej protagonistki jest bowiem rozwiązanie zagadki nawiedzonego domu. Perception bronić ma się jednak nietypową mechaniką rozgrywki ze wspomnianą „echolokacją” na czele oraz mrocznym klimatem, w którym dominuje uczucie niepewności. O to postarają się już ludzie, którzy wcześniej dali nam między innymi BioShocka i Dead Space.

Perception zdecydowanie zasługuje więc na miano nietypowego horroru. Ale czy zasłuży też na dobre oceny? To okaże się w (mamy nadzieję) niedalekiej przyszłości. Na zachętę opublikowany został 25-minutowy zapis rozgrywki przedstawiający fragment z samego początku zabawy. Jeśli macie ochotę, rzućcie na niego okiem:

Źródło: GameSpot

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mesjan
  5
  Czyli gra nie wymaga posiadania monitora ;D
  • avatar
   darioz
   5
   ludzie od Bioschocka i Dead Space zamiast dać nam mieszankę gry akcji z elementami horroru inspirowaną właśnie Bioschockiem i Dead Space na wypasionym silniku np na Unreal Engine 4 dają nam indie crapa! Dziękuję postoję!