Telefony

HTC Desire dostanie Androida 2.3 Gingerbread

przeczytasz w 1 min.

Firma HTC ogłosiła, że smartfon Desire ma po prostu za mało pamięci, by płynnie działał na nim Android 2.3 oraz oprogramowanie HTC Sense. Oczywiście brak tej nakładki nie wchodził wg firmy w grę, gdyż podobno wszystkim użytkownikom bardzo na niej zależy. Tak więc oficjalnie z powodów czysto technicznych posiadacze Desire mieli zawodolić się Froyo.

Po ogłoszeniu tej informacji, przez internet przetoczyła się fala krytyki pod adresem HTC. Niektórzy nawet podejrzewali, że to celowa zagrywka firmy, by zmusić użytkowników do kupowania HTC Desire S. Jednak wczoraj na Facebooku firma poinformowała, że wbrew wcześniejszym informacjom Gingerbread pojawi się jednak na HTC Desire. Podobne oświadczenie wystosował również polski oddział firmy. Nie podano jednak żadnych szczegółów. Zastanawiające jest, jak w jeden dzień udało się pokonać problemy techniczne, nad którymi inżynierowie pracowali już od jakiegoś czasu z marnym skutkiem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Desire ma 576 MB RAM oraz 512 MB ROM, natomiast Androida 2.3 można uruchomić nawet na słabszych smartfonach.

Gingerbread na HTC Desire

Niestety nie znamy daty oficjalnej aktualizacji oprogramowania z Androida 2.2 na 2.3. Nie jest jasne również, czy HTC postanowiło zrezygnować z nakładki HTC Sense, czy w jakiś inny sposób obeszło ograniczenia sprzętowe. Oczywiście ciągle mowa o oficjalnej aktualizacji, nieoficjalne modyfikacje oprogramowania pozwalają już od jakiegoś czasu na instalację Androida 2.3 na HTC Desire.


Więcej o HTC Desire:

Źródło: This is my next, TechRadar UK

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dobrze, że wciąż można coś wymóc na firmach, choć pewnie nie będą się śpieszyć z aktualizacją.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   He he nieźle...Systemy mobilne maja większe zapotrzebowanie na Ram niż Windows XP
   • avatar
    dikamilo
    0
    Android 2.3 spokojnie działa na HTC Wildfire a co dopiero na Desire.
    • avatar
     Raider0001
     0
     Samsung górą, Galaxy S od pewnego czasu ma już 2.3.4 pracujący bezbłędnie...
     • avatar
      Raider0001
      0
      Galaxy ACE też ma 2.3.4...