Telefony

HTC Sense 3.0 - nowe funkcje i dodatki

przeczytasz w 1 min.

HTC Sense 3.0 wprowadza wiele nowych funkcji, z których najważniejsze dotyczą ulepszonego wyglądu interfejsu. Nie brakuje również przydatnych funkcji i dodatków, jak np. aktywna blokada klawiatury czy HTC Watch.

Warto przeczytać:
HTC Sensation - multimedialny dwurdzeniowiec

Pierwszą rzeczą, która najbardziej rzuca się w oczy jest nowy ekran główny. Zmiany dotyczą autorskich widżetów, przede wszystkim zegara HTC i pogody. Animacje są bardzo szczegółowe i zajmują cały ekran urządzenia. Podążając za modną w ostatnim czasie trójwymiarowością, zmieniono także sposób przechodzenia między pulpitami. Jak zobaczymy na poniższym filmiku, przejście jest obrotowe i wzbogacone o efekty 3D.

W HTC Sense 3.0 zmieniono także wygląd większości firmowych aplikacji, które dostosowano do rozdzielczości qHD (540x960 pikseli). Dzięki temu możliwe było dodanie przydatnych funkcji, jak np. widok pierwszych zdań wiadomości e-mail (zamiast samych nagłówków) w programie Poczta, czy też siatka z podglądem zdjęć w widżecie Galeria.

W większości urządzeń ekran blokady ma sporo ‘martwej przestrzeni’. HTC postanowił ją wykorzystać i w tym celu wprowadził aktywny ekran blokady.  Teraz można wyświetlać pogodę, nowe wiadomości, wpisy z kalendarza czy też zdjęcia bez konieczności odblokowywania ekranu. Dodatkowo można tworzyć własne skróty, które natychmiastowo przeniosą nas do wybranej funkcji.

Wśród nowych ikonek, które pojawiły się wraz z Sense 3.0, znajdziemy HTC Watch - aplikację i serwis zawierający zbiory najnowszych filmów kinowych i  programów telewizyjnych. HTC Watch umożliwia wypożyczanie lub kupowanie filmów i w przypadku zakupu oglądanie ich na pięciu różnych urządzeniach HTC.

HTC Sense 3.0 wspiera jedynie smartfony SensationEvo 3D oraztablet Flyer. Wkrótce na rynku mają pojawić się kolejne urządzenia z Sense 3.0. Posiadacze starszych sprzętów niech nie spodziewają się aktualizacji – raczej jej nie będzie.

Źródło: HTC

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michur
  0
  nakładki i solidność wykonania od Htc to połowa sukcesu tej firmy w połączeniu z innowacyjnością samsunga telefon marzenie
  • avatar
   Factor
   0
   Nie będzie? jak to nie będzie Panowie z XDA załatwią aktualizację ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie no jasne, że naXDA ktoś pewnie przeportuje, ale z informacji, które gdzieś wyczytałem, nie pamiętam już gdzie, wynikało, że sam fakt, że pełny SenseUI 3.0 nie będzie przeportowany na starsze urządzenia nie oznacza, że niektóre z jego funkcji pojawią się w kolejnych edycjach SenseUI 2.x.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     HTC Sense 3.0 wspiera jedynie smartfony Sensation i Evo 3D oraz tablet Flyer. Wkrótce na rynku mają pojawić się kolejne urządzenia z Sense 3.0. Posiadacze starszych sprzętów niech nie spodziewają się aktualizacji – raczej jej nie będzie.
     Na XDA już mamy ROM z Sense 3.0 na HTC Ace (Desire HD) i największym problemem jak dotąd jest rozdzielczość.
     Od siebie powiem, że kiedy pisałem w sprawie problemu do oficjalnej pomocy HTC to zapytałem przy okazji kiedy DHD dostanie Gingerbread'a i czy będzie miał 3.0, odpisano mi, że w Q2 i raczej będzie miał.