Telefony

HTC Tattoo, czyli nowy smartphone od HTC

przeczytasz w 2 min.

Pierwotnie miał nazywać się HTC Click, jednak teraz już wiemy, że producent ochrzcił go wybierając mu zupełnie inne "imię" - "Tattoo". Jest to kolejny smartphone działający pod  kontrolą systemu Android z interfejsem HTC Sense.

Każdy chciałby mieć telefon stworzony specjalnie dla niego. Tattoo z interfejsem HTC Sense pozwala w łatwy sposób kształtować go według własnej wyobraźni i własnych wymagań. Jest to możliwe dzięki łatwej personalizacji telefonu - mówi Peter Chou, dyrektor generalny HTC.

HTC Tattoo jest drugim telefonem HTC posiadający interfejs Sense. Został on zaprojektowany poprzez dyskutowanie z ludźmi oraz obserwacji jak człowiek komunikuje się i żyje z innymi. Smartphone opiera się na trzech głównych zasadach - jest stworzony dla mnie, jest zawsze blisko Ciebie oraz ma posiadać opcję - Odkryj nieoczekiwanie. Dodatkowo jest mały i poręczny.

Wymiary urządzenia to 106 na 55,4 na 14 milimetrów, a jego waga wynosi 113 gram. Posiada wbudowany modem HSDPA oraz dotykowy ekran o przekątnej wynoszącej 2,6 cala, której rozdzielczość jest równa 240 na 320 pikselom. Za robienie fotografii i utrwalania chwil odpowiada 3,2 megapikselowy aparat. Dodatkowo wyposażony jest w odbiornik GPS oraz akcelerometr.

Oprogamowanie telefonu jest w wersji 1.5. Procesor taktownay jest zegarem 528  MHz i jest to Qualcomm, model MSM722. Ilość pamięci RAM to 256 MB. Dodatkowo smartphone'a wyposażono w slot kart MicroSD, radio FM z funkcją RDS, odbiornik Wi-Fi, Bluetooth oraz 3,5 milimetrowe wejście słuchawek. Połączenie z komputerem odbywa się za pomocą kabla USB.

Telefon wytrzymuje do 390 godzin rozmów w sieci GSM oraz do 342 w sieci WCDMA/. Jeśli chodzi o maksymalny czas czuwania to jest to 520 godzin w sieci WCDMA/ oraz 340 w sieci GSM.

Smartphone dostępny będzie w 3 kolorach, jednak do Polski trafi tylko jego jedna wersja - szara.

W Europie telefon będzie dostępny za około miesiąc czasu, a jego cena oscylować będzie w granicy 200 euro.

HTC Tattoo:

Źródło: HTC.com, TechConnect, MobileGazette.com

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rotorek
  0
  no i ładnie ;) nawet szybko Ci to poszło :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To jak to w końcu jest z tymi czasami pracy na baterii w sieci GSM czuwa przez 340h, a rozmawiać można przez 390h?

   Chyba wkradł się jakiś chochlik ;)

   pozdrawiam
   • avatar
    Szalony_WN
    0
    3,5 milimetrowe wejście słuchawek. - No WRESZCIE ! a po za tym ma wszystko co potrzebne do szcześcia :) no kurde podoba mi się :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak dla mnie design odpada
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Telefon wytrzymuje do 390 godzin rozmów - w końcu jakiś postęp w dziedzinie zasilania
      • avatar
       oko2003
       0
       "Polska premiera HTC Tattoo odbędzie się w październiku. Urządzenie dostępne będzie w orientacyjnej cenie 1499 zł brutto" tak piszą na PClab
       • avatar
        smigacz
        0
        Te 390 godz. rozmów to oczywiście miało być 390 minut. MobileGazette.com podaje czas rozmów 3G na 5h40min czyli 340 min, a czas w trybie stand-by na 21 dni (504 godziny)
        • avatar
         _nick_
         0
         "HTC Tattoo jest drugim telefonem HTC posiadający interfejs Sense. Został zaprojektowany poprzez dyskutowanie z ludźmi oraz obserwacji jak człowiek komunikuje się i żyje z innymi. Smartphone opiera się na trzech głównych zasadach - jest stworzony dla mnie, jest zawsze blisko Ciebie oraz ma posiadać opcję - Odkryj nieoczekiwanie. Dodatkowo jest mały i poręczny."

         I wszystko jasne - czy ty potrafisz napisać coś z sensem?