Smartfony

Huawei może przygotować także przyszłorocznego Nexusa

przeczytasz w 1 min.

Google musi być najwyraźniej zadowolone ze współpracy z chińskim producentem.

Nexus 6P

W tym roku linia smartfonów Google Nexus doczekała się dwóch nowych przedstawicieli. Tym od początku budzącym zdecydowanie więcej emocji zajął się Huawei. Wygląda na to, że ciepłe przyjęcie Nexusa 6P, bo o nim tutaj mowa, może mieć dla producenta wiele pozytywnych konsekwencji.

Takową byłaby z pewnością możliwość przygotowania także przyszłorocznego Nexusa. Taki właśnie obrót spraw sugerują doniesienia z rynku chińskiego. Co więcej, jednocześnie podawana jest też informacja mówiąca o tym, jaki procesor miałby być w nowym smartfonie zastosowany. Trudno mówić o zaskoczeniu, ponieważ wymieniany jest układ Qualcomm Snapdragon 820.

Brzmi ciekawie, aczkolwiek to jeszcze melodia przyszłości. Na ten moment czekamy na debiut Nexusa 6P na polskim rynku, który powinien mieć miejsce za kilka tygodni.

Przypomnimy, że model ten oferuje między innymi 5,7" ekran AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB i czytnik linii papilarnych. Cechuje się też atrakcyjną stylistyką i aluminiową obudową, która do tej pory w smartfonach Google Nexus nie gościła.

Źródło: phonearena, google

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    2
    Czy kiedyś w końcu ktoś wypuści telefon, który będzie miał "wszystko"? Każdy z kolei smartfon ma jakieś braki. A to bateria za słaba, a to aparat beznadziejny, brak możliwości rozszerzenia pamięci, czy wymiany baterii, nie mówiąc już o cenie, czy wyglądzie...
    Wydaje mi się, że to nie jest technicznie niemożliwe, a miejsce na taki telefon na rynku stoi puste i zakurzone. To jakaś masowa zmowa producentów, żeby każdemu modelowi "czegoś" brakowało?