Systemy operacyjne

Huawei P9 z Androidem 7.0 - pierwsze spojrzenie

przeczytasz w 1 min.

Huawei P9 cieszy się już nową wersją systemu. Na razie jednak w wersji beta.

Jako flagowiec, Huawei P9 nie tylko może, ale nawet musi otrzymać aktualizację systemu Google Android do wersji 7.0 Nougat. Obecnych i przyszłych właścicieli tego modelu ucieszą zapewne informacje sugerujące, iż nie trzeba będzie na to szczególnie długo czekać.

Taką można mieć przynajmniej nadzieję. Okazuje się bowiem, że trwają już testy nowej odsłony systemu. Beta została udostępniona, a biorący w niej udział chętnie przybliżają ją szerszemu gronu odbiorców. Co dość istotne, wraz z Androidem 7.0 Nougat Huawei P9 otrzyma nakładkę EMUI 5.0.

Nowości? Na pełną ich listę jeszcze poczekamy, niemniej pojawią się te najważniejsze zaimplementowane przez samo Google. Huawei doda do tego coś od siebie, zauważalnie zmieni się interfejs. Pierwsze spojrzenie na efekty mamy już teraz - na poniższym materiale wideo.


Bliższa data startu aktualizacji pozostaje naturalnie zagadką. Wiemy jednak, że w przypadku smartfonów Google Nexus startuje ona już w przyszłym miesiącu. Zobaczymy jak szybko z finalizacją prac upora się Huawei.

Źródło: youtube - Wachira Poonsawat, phonearena, tjcnewspaper

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  POSTMAN
  1
  Ciekawe kiedy w Play będzie ta aktualizacja.
  • avatar
   Artur827
   1
   W sumie nie są widoczne ogromne zmiany. Na plus (tak jak zapowiadali) opcja włączenia drawera - kto się przyzwyczaił do EMUI 4.0 to zostawi wyłączony, kto lubi typowo to włączy. ALE niestety widać problem, który występuje teraz przy Androidzie 6.0 jeśli chodzi o prawdziwą wielozadaniowość (mam na myśli otworzenie dwóch aplikacji jednocześnie). Aktualnie można to zrobić i działa to bardzo fajnie, lecz do wyboru jest tylko 8 aplikacji standardowych i (przynajmniej u mnie) 2 zainstalowane przeze mnie (WhatsApp oraz Telegram). Nie da się otworzyć przeglądarki jednocześnie z kalendarzem itp. Wierzę, że wraz z wprowadzeniem Nougat`a deweloperzy zaczną do tego przystosowywać swoje aplikacje, bo to zapewne stąd to ograniczenie. Co do ikon - nakładka EMUI bardzo się upodobniała przez swoje odsłony do Apple, stąd pewnie pozostałość - korzystałem z czystego Androida 6.0 i wszelkie ikony wyglądały inaczej, podczas gdy EMUI podstawowe aplikacje zaokrągla.
   • avatar
    popo601
    1
    Tylko żeby nie było tak samo jak z P8 że do dzisiaj nie ma oficjalnej aktualizacji do Androida 6.0, wydali tylko jakąś betę na odczepne! A pisali że miała być w pierwszym kwartale 2016 roku a tu już mamy sierpień i nadal nie ma i nie wiadomo czy będzie.
    • avatar
     agnus
     -4
     A te ikony Android zerżnął z iOS czy mi się zdaje? Takie zaokrąglone to miało zawsze Apple..
     • avatar
      Redek
      0
      Wow! Naprawdę dobra robota. Najbardziej podoba mi się zmiana paska powiadomień i menadżera otwartych aplikacji. Mam nadzieję, że Huawei tego nie zmieni. I jeszcze ta świetna funkcja włączenia drawera aplikacji. Już nie mogę się doczekać EMUI 5.0 na moim Honorze 7 (o ile dostanę).