Wydarzenia

Wiceprezes Androida Hugo Barra odchodzi z Google - dołączy do ekipy Xiaomi

przeczytasz w 1 min.

Niecały miesiąc po tym jak prezentował nowy tablet Google Nexus 7, Hugo Barra przechodzi do firmy Xiaomi.

Hugo Barra

Niecały miesiąc po tym jak prezentował nowy tablet Google Nexus 7, Hugo Barra przechodzi do firmy Xiaomi. Od marca 2008 roku pełnił on funkcję wiceprezesa ds. zarządzania produktami z systemem Android i był stałym przedstawicielem firmy Google na różnego rodzaju imprezach i prezentacjach. 

To bez wątpienia ogromny zysk dla bardzo młodej, ale prężnie rozwijającej się chińskiej firmy Xiaomi. Jej smartfony choć wciąż niestanowiące realnej konkurencji dla gigantów są na tyle interesujące, że pomimo braku ich dostępności na naszym rynku często stanowią tematy artykułów.

Firma Google oficjalnie potwierdziła tę informację wydając następujący komunikat: „Życzymy mu jak najlepiej. Będziemy za nim tęsknić w Google i jesteśmy podekscytowani, że wciąż będzie przebywał w ekosystemie Androida”.

Hugo Barra za pośrednictwem swojego konta w Google+ ujawnił natomiast, że w firmie Xiaomi zajmie on stanowisko wiceprezesa.

„Po blisko 5,5 roku w Google i prawie 3 latach jako członek zespołu Android – najbardziej niesamowitej grupy ludzi, z jaką kiedykolwiek pracowałem – zdecydowałem się na rozpoczęcie nowego rozdziału. 

Dołączę do zespołu Xiaomi w Chinach, by pomóc im rozpowszechnić ich niesamowite portfolio na cały świat – jako wiceprezes Xiaomi Global. Nie mogę się doczekać tego nowego doświadczenia i jestem podekscytowany możliwością kontynuowania pracy z ekosystemem Android.

To była niesamowita podróż i prawdziwy honor być częścią zespołu Android w Google i chciałbym bardzo podziękować następującym osobom: Andy Rubin, Hiroshi Lockheimer, Sundar Pichai i Vic Gundotra za ich fenomenalne wsparcie i opiekę przez lata.

Zespole Android, będę za tobą tęsknił!”.

Źródło: Engadget

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Xiaomi ma ogromny potencjal a fakt ze Hugo sie przenosi jest tego dowodem. Szkoda ze xiaomi nie dziala globalnie jesli chodzi o sprzedaz produktow.
  • avatar
   Antiax
   2
   Z tego co przeczytałem, głównym czynnikiem "przeprowadzki" Hugo do Xiaomi było właśnie zaprezentowanie produktów na rynku globalnym. Xiaomi potrzebuje osoby, która ma doświadczenie w tak dużej firmie . Potrzebują osoby z doświadczeniem, mogącej wprowadzić produkty na "szerokie wody". Czyżby zbliżająca się premiera flagowca Xiaomi Mi3 była pierwszym globalnym produktem tej firmy ? Miejmy nadzieję :)
   • avatar
    hideo
    1
    nie znam szczegółów ale imho gościu jeśli przeszedł na własne życzenie do Xiaomi z Googla to popełnił błąd, chyba że już musiał się wynosić, bo na własną rękę to nikt mądry nie przechodzi z lepszej firmy i to w Stanach do gorszej i to w Chinach :P
    • avatar
     desmon
     0
     może wkroczy na rynek europejski Hugo swoje znajomości ma