Ciekawostki

Duże problemy w IBM - 1/4 osób straci pracę [AKT. - IBM dementuje]

przeczytasz w 1 min.

IBM rozpoczyna Project Chrome - reorganizację, w wyniku której z pracą pożegna się ponad 100 tysięcy osób.

IBM logo

NEWS [26.01.2015]: IBM to firma, bez której branża technologiczna nie wyglądałaby dzisiaj tak jak wygląda. Smutno więc patrzeć jak legenda ma coraz większe problemy finansowe, ale niestety takie są fakty.

Z raportu opublikowanego przez agencję Forbes wynika, że IBM planuje rozpoczęcie ogromnej reorganizacji nazwanej Project Chrome. To będzie bez wątpienia jedna z największych fal zwolnień w historii Big Blue – do końca tegorocznego lutego pracę straci około 26 proc. zatrudnionych, co oznacza jakieś 110 tysięcy osób.

Ruch ten jest wynikiem ogromnego spadku przychodów (niezmiennie od 11 kwartałów) i niezdolności do dopasowania się do obowiązujących obecnie zasad na rynku IT. Pomimo pokaźnego patentowego portfolio oraz niezwykłej historii, firma IBM powoli jest wypierana przez konkurencję.

W ostatnich latach IBM pozbył się między innymi działu laptopów i serwerów x86. Nawet to jednak nie pomogło. Teraz firma chce zrezygnować ze wszystkich niedochodowych sektorów i skupić się na CAMSS (Cloud, Analytics, Mobile, Social, Security). 

Współczujemy ludziom, którzy będą musieli pożegnać się z pracą i jednocześnie życzymy powodzenia firmie IBM. Nie wygląda to jednak zbyt dobrze.

 

AKTUALIZACJA [27.01.2015]: Rzecznik firmy IBM zdementował doniesienia Forbesa. Na łamach Wall Street Journal ukazał się komunikat o następującej treści: „IBM nie komentuje plotek, nawet tych śmiesznych czy bezpodstawnych. Jeśli ktoś sprawdzi nasze dostępne publicznie raporty, dowie się, że IBM planuje jedynie zrównoważenie siły roboczej. Restrukturyzacja obejmie kilka tysięcy ludzi, co jest ułamkiem tego, co zostało przekazane przez Forbes”.

Źródło: Neowin, Forbes

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Varso
  6
  Jak skończy się wsparcie dla produktów IBMa to masa firm dopiero będzie miała ubaw :D
  • avatar
   Q'bot
   3
   Czyli nawet rynek IT nie jest już przyszłościowy pod względem stabilności zatrudnienia...
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Tyle ludziów
    • avatar
     RAQ73
     1
     durna polityka, pozbyli się działu laptopów, a lenovo tylko rozkwita, wyprtzedaż.... jakie to krótkowzroczne, słupki rętowności chwilowo skaczą w góre, potem jest tylko gorzej, inwestycje a nie zwolnienia, modernizacja i efektywność. kiedyś latami zbierali i dobierali kadrę, szkolili, a teraz zwalniają, pomysły baranów za biurek.....
     • avatar
      jkbrenna
      -7
      coz zrobic, prawie wszycy dyrektorzy master w business maja, ake niestety tylko samych siebie za geniuszy uwazaja, teraz tez jakas chinska firma AMD kupi i tej sytuacji wedlug pewnych uczonych Polakow napewno winni Zydzi beda...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Tytuł mylący.
       Tendencja jest spadkowa od kilku lat ale IBM wciąż zarabia grube miliardy netto rocznie.
       Ciężko nazwać to problemami finansowymi.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        http://www.neowin.net/news/ibm-reportedly-set-to-lay-off-more-than-100000-employees-starting-this-week


        Co za czasy. Jedni gamonie publikują niepotwierdzone informacje, a reszta pisze te same bzdury powołując się na publikacje tych gamoni. Na Neowinie przynajmniej opublikowani sprostowanie, a tu nikt się tym nie przejmuje.

        1. IBM nie ma strat, lecz zmniejszające się dochody.
        2. Reorganizacja jest potrzebna. Jeśli jakieś działy przynoszą straty albo niewielkie zyski to się ich pozbywa
        3. Od kilku lat IBM skupia się na usługach, które przynoszą ogromne zyski, i na rozwoju Watsona - superkomputera, który jest oczkiem w głowie tej firmy.