Konsole do gier

IBM sprzedał 50 mln procesorów

przeczytasz w 1 min.

Koncern AMD poinformował ostatnio, że dostarczył już 50 mln układów graficznych do konsoli Nintendo Wii, jak i Xboksa. Teraz z kolei IBM ogłosił, że 50 mln procesorów jego produkcji znajduje się obecnie w Wii.


Nintendo Wii (Fot. Nintendo.com)

W 2006 r. Nintendo podpisało wieloletnią umowę z IBM, z której wynika, że IBM będzie produkował procesory dla jej produktów, używając technologii SOI (Silicon-on-Insulator, krzem na izolatorze). W Wii znajdziemy 90-nanometrowe układy IBM-a, które pracują z częstotliwością 729 MHz. Konsola zaś, włącznie z grafiką ATI Hollywood 245 MHz, zużywa mniej niż 20 W w pełnym obciążeniu.

Jak widać, IBM ma powody do zadowolenia. Współpraca z Nintendo okazała się strzałem w dziesiątkę - konsola Wii sprzedaje się znakomicie i cieszy się dużym zainteresowaniem klientów nawet teraz, w czasie kryzysu gospodarczego.

Czy ktoś z was ma konsolę Wii lub planuje kupić?

Źródło: Inf. własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  A jedyne na co wszyscy narzekają to parametry techniczne, które sprawiają że jest słąba grafika.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   co wy macie z ta grafiką?
   Wii się sprzedaje bo gry na nią są niesamowicie grywalne. Na PC jest w grach przerost formy nad treścią, ładne, piękne gry z cudowną grafiką, które przechodzi się w 1 dzień i do kosza.
   • avatar
    wolfikx
    0
    Nie mam i nie zamierzam zakupić. Zbyt wygórowana cena oraz cały czas brak poważnych/dorosłych tytułów odstrasza.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jakie poważne tytuły Wii ma służyć głównie zabawie - powtarzam ZABAWIE, ma sprawiać zwyczajnie radochę i nic więcej. W planach jest Wii wpierające grafikę w 1080p ale to jeszcze kilka lat poczekamy.
     A jeśli chodzi o kupno to chętnie bym kupił ale nie za 1000 lub teraz więcej złotych, bo kurs niekorzystny. Gdyby Nintendo zrobiło cięcie cen np do 600 zł -Wii już by stało u mnie przy tv, ale nie zrobią cięć, bo i tak się świetnie sprzedaje.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ha, Gothica I
      a to jest stara gra- faktycznie fabuła nie mająca sobie równych.
      A dajmy sobie takiego Gothic III- to jest przerost formy nad treścią- świat Gothica powinien być mniejszy, bardziej skumulowany bo z tego słynęła ta seria- bardzo dużo obiektów na niewielkim terenie.