Chłodzenie

iChill schłodzi GTX 580 i 570 nawet o 30 stopni

przeczytasz w 2 min.

Inno3D zademonstrowało rozbudowany cooler dla kart graficznych GeForce GTX 580 oraz GTX 570. Według zapowiedzi ma on zapewnić temperatury karty niższe nawet o 30 stopni Celsjusza.

Karty GeForce z układem graficznym GF110 - GTX 580 oraz GTX 570 - nie są aż tak bardzo gorące jak osławiony GTX 480, niemniej przy próbach ich mocnego przetaktowania referencyjny układ chłodzenia może okazać się za mało wydajny. Niefabrycznych systemów chłodzenia do tych kart pojawiło się już całkiem sporo - niektóre bardzo oryginalne jak cooler z wentylatorami zamocowanymi od spodu radiatora.

 Warto przeczytać:
 

 

Cooler GPU ze schowanymi wentylatorami

Gelid: zmieniaj kartę grafiki ale nie cooler

Prezentowany przez nas iChill VC26 - produkt Inno3D, które ma już w ofercie kompletnego GeForce GTX 580 chłodzonego samodzielnym chłodzeniem wodnym - tym razem wykorzystuje wydajny system chłodzenia powietrznego.

Najnowsza konstrukcja Inno3D składa się z aluminiowo-miedzianej stopy oraz dwóch dużych aluminiowych radiatorów (mających razem 112 finów) połączonych ze sobą i stopą pięcioma 6 mm rurkami cieplnymi. Dodatkowo dla ochłodzenia sekcji zasilania oraz kości pamięci, na płytce drukowanej karty montuje się specjalną aluminiową płytkę. Całość owiewa jeden 90 mm i  dwa 80 mm wentylatory o regulowanej prędkości obrotowej, które zostały zamontowane na dużych radiatorach.


Na jednym z boków chłodzenia umieszczono podświetlane na niebiesko logo iChill. Osoby zorientowane w ofercie coolerów dla kart graficznych zauważą zapewne, że nowy produkt Inno3D jest dosyć podobny do coolera Arctic Accelero XTREME.

Wymiary coolera wynoszą 260 x 100 x 53 mm co oznacza, że karta z zamontowanym iChill VC26 zajmuje w komputerze aż trzy miejsca na karty rozszerzeń. Według producenta nowy układ chłodzenia ma zapewnić temperatury kart niższe nawet o 30 stopni Celsjusza, w porównaniu do stanardowego chłodzenia.
 


Na razie nie wiadomo, czy iChill VC26 pojawi się w ofercie Inno3D jako fabryczne chłodzenie karty graficznej.
 

 
Źródło: en.expreview.com
 

Polecamy artykuły:  
Poradnik świąteczny
MEGATEST: wydajne laptopy i poręczne netbooki
Jabłko czy gruszka? Test iPada z iOS 4.2

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lightning
  0
  Do GTX 480 też pewnie będzie pasować - być może nawet do GTX 470.

  Ja jak kupuję kartę to od razu z niereferencyjnym chłodzeniem - nie mam zamiaru ryzykować utratą gwarancji.
  • avatar
   Rakoth
   0
   Hmm.. 30 stopni, ładnie. Tylko co z głośnością tego chłodzenia.
   • avatar
    lwses
    0
    Osoby zorientowane w ofercie coolerów dla kart graficznych zauważą zapewne, że nowy produkt Inno3D jest dosyć podobny do coolera Arctic Accelero XTREME.

    No własnie jest podobny ale to nie to samo,bo są to produkty na zamówienie specjalne producenta i nie moga wyglądać tak samo lub konstrukcja,dla tego są różnice.Ale widać wyraznie,że producenci idą drogą Arctica mistrzem chłodziw.Ogulnie chłodzonko blade ale ja mam jeszcze niższą temp. różnica to 38-40st.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     inno3d chce więcej klientów na swoje karty graficzne i jak narazie idą w dobrym kierunku:) Chłodzenie naprawdę niezłe jeśli rzeczywiście tak "chłodzi". Głośność na pewno pozostawi dużo do życzenia, ale moim zdaniem albo ktoś chce wydajny albo cichy komputer:)
     • avatar
      lwses
      0
      Arctic Accelero XTREME PLUS. to chłodzenie wydajne i ciche ;)
      • avatar
       lopez2
       0
       jesli to schlodzi o 30 to accelero plus schlodzi o 50 ;)
       • avatar
        Terrorek
        0
        Jaki monstrum xd
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Nie wiem czy skuteczne ale brzydkie.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          fajne i ładne