Gry

IEM 2018 - Finały Pucharu Polski Cybersport

przeczytasz w 1 min.

Impreza w Katowicach zbliża się wielkimi krokami. Na fanów e-sportu czekają nie tylko finały Intel Extreme Masters, ale również rozgrywki Pucharu Polski Cybersport 2018.

To już trzecia edycja Pucharu Polski Cybersport. Tegoroczny finał rozgrywek odbędzie się na największej e-sportowej imprezie w Polsce – IEM 2018. Najlepsze polskie zespoły będą rywalizować w Counter: Strike Global Offensive oraz League of Legends. Pula nagród wynosi ponad 50 tys. złotych.
Zarówno w LOL’u jak i CS’ie odbędą się dwie tury kwalifikacji. Każda z nich wyłoni 16 uczestników drabinki pojedynczej eliminacji. W centrum kongresowym zobaczymy po 4 ekipy do każdej z gier, które zmierzą się w ćwierćfinałach z czterema zaproszonymi drużynami.

Puchar Polski Cybersport - drabinka

Spora suma pieniędzy to nie jedyna nagroda, jaka czeka na zwycięzców. Wygrana w Pucharze Polski Cybersport 2018 wiąże się przede wszystkim z awansem do 17 sezonu ESL mistrzostw Polski.

To właśnie ESL MP dają możliwość zapewnienia sobie miejsca w międzynarodowych rozgrywkach, czego najlepszym dowodem jest szansa wykorzystana przez AGO Gaming, które świetnie zaprezentowało się w Mountain Dew League i awansowało do ESL Pro League – światowej ekstraklasy CS:GO.

Mistrz CS:GO awansuje do Mountain Dew League, przedsionka ESL Pro League, zaś zwycięzca zmagań League of Legends zagra w Pucharze Europy, w którym zmierzy się z najlepszymi zespołami z innych krajów.
Szczegółowe informacje na temat Pucharu Polski Cybersport, który jest jednym z pierwszych kroków do profesjonalnej kariery, dostępne są na oficjalnej stronie turnieju.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Tijiv
    0
    nie zeby cos ale rowniez sa eliminacje w PUBG gdzie wystartowalo ponad 900 teamow ;)