• benchmark.pl
 • Gry
 • IEM 2020 vs koronawirus = puste korytarze. Smutny dzień dla miłośników e-sportu
Gry

IEM 2020 vs koronawirus = puste korytarze. Smutny dzień dla miłośników e-sportu

przeczytasz w 1 min.

Nie milkną echa wczorajszej decyzji o zamknięciu IEM dla publiczności z powodu ryzyka epidemiologicznego. Czy to było słuszne? Nie nam oceniać. Dziś jednak, będąc na miejscu, możemy zobaczyć skutki tej decyzji. I niestety, nie wygląda to najlepiej.

IEM w Katowicach przegrał z koronawirusem

Jak już zapewne wiecie wczoraj w godzinach wieczornych Wojewoda Śląski podjął decyzję w sprawie IEM o zakazie udziału publiczności w tej imprezie z uwagi na realne zagrożenie epidemiologiczne.  Nie byłoby może w tym niczego nadzwyczajnego (szczególnie teraz, gdy co rusz odwoływane są kolejne imprezy masowe), gdyby nie fakt, że komunikat ten pojawił się na nieco ponad 12 godzin przed otwarciem katowickiego Spodka. 

Jak można było się domyślić na włodarzy Katowic spadły gromy, bo spora część gości już zdążyła pojawić się w mieście. Hotele zajęte, pozostało jedynie odliczanie do otwarcia…i wszystko kolokwialnie mówiąc „szlag trafił”.

IEM 2020 - puste korytarze

Puste korytarze na IEM 2020

My do Katowic dotarliśmy dopiero dziś rano i po dotarciu na miejsce (przedstawiciele mediów są wpuszczani) mogę Wam powiedzieć jedno - tak smutnego IEM jeszcze chyba nie widziałem. Rok temu tętniące życiem, dziś niemal puste korytarze,  IEM Expo zamknięte na głucho, wystawcy czekający na wejście by rozebrać swoje stoiska – jak na imprezę tego kalibru to widok tak niecodzienny, że aż człowiek zaczyna się zastanawiać czy czasami nie dotarł, aby parę dni przed czasem. 

IEM 2020 - brak publiczności
IEM 2020 - rozgrywki StarCrafta bez publiczności

Niestety, nie. Świadczą o tym choćby spore grupy młodych ludzi chyba nie wierzących jeszcze w to co się stało, czekających przed wejściem w asyście policji. Ale wiecie czego w tym wszystkim mi najbardziej żal? Zawodników. Cały rok czekali, by zagrać na IEM, przed ogromną publicznością i być może świętować swoje triumfy, i wszystko to pękło dziś jak bańka mydlana. Szkoda, bardzo szkoda.

IEM 2020 - puste stoisko

Źródło: informacja własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SirMichael
  7
  Czy ja wiem czy smutna? To jest e-sport, można oglądać streamy.
  • avatar
   Ezowow
   1
   Sorry, ale takie decyzje powinny być podejmowane co najmniej tydzień temu. Teraz i tak mleko rozlane - goście z zagranicy i tak przyjechali - i co teraz nie stanowią zagrożenia? Śmiech.
   • avatar
    MastaLama
    1
    Dla mnie decyzja bardzo smutna od jej ogłoszenia ciągle płaczę w poduszkę z przerwą na sen ;-(
    • avatar
     danieloslaw1
     -4
     2-3% umieralnosc w wiekszosci ludzie po 70-80 roku życia czy ludzie bardzo młodzi i schorowani. Ten korona wirus to kpina rozdmuchana na maxa.
     • avatar
      Adrianwo
      0
      Chyba trzeba się naprawdę zastanowić nad zabiciem Xi Jinpinga i Li Keqianga. To oni są współodpowiedzialni za rozprzestrzenianie się koronawirusa w zastraszająco szybkim tempie!! Wspierane przez zbyt ogłupiałą politykę gospodarczą i zbyt ogłupiałą politykę dalszej globalizacji maoizmu.
      • avatar
       cadra
       0
       Salon Samochodowy w Genewie również odwołany (kilkukrotnie większa impreza od IEM), a różni uczestnicy wycofują się z kolejnej branżowej imprezy - GDC. Nie wspominajmy jeszcze o niedawnym, "niebyłym" MWC. Wszystkie te imprezy odwołane na ostatnią chwilę. W tym okresie roku koronawirus zgarnia wszystko. Rozumiem frustrację niedoszłych widzów, bo wiadomo że na żywo emocje tego typu imprezy mogą mięć zupełnie inny wymiar niż oglądanie streama, ale mimo wszystko chyba lepiej dmuchać na zimne. Może za kilka miesięcy, kiedy "zaraza" zaniknie, uda się zorganizować jakąś imprezę - swoistą turę rewanżową? Spodek nadal tam będzie stał, a żaden wirus go nie rozbierze.