• benchmark.pl
 • Gry
 • Intel Extreme Masters Katowice 2015 wzbudziło rekordowe zainteresowanie
Gry

Intel Extreme Masters Katowice 2015 wzbudziło rekordowe zainteresowanie

przeczytasz w 1 min.

Intel Extreme Masters to najważniejsza e-sportowa impreza na świecie. Tym bardziej cieszyć może fakt, że finał edycji 2015 odbywał się w Polsce.

Intel Extreme Masters Katowice 2015

Intel Extreme Masters to najważniejsza e-sportowa impreza na świecie. Tym bardziej cieszyć może fakt, że finał edycji 2015 odbywał się w Polsce, a także to, że pobite zostały wszelkie rekordy popularności.

Katowicki Spodek już w zeszłym roku odwiedziły prawdziwe tłumy. Tym razem zainteresowanie imprezą było jednak jeszcze większe, a ujawnione właśnie przez organizatorów statystyki dobitnie to udowadniają.

Intel Extreme Masters Katowice 2015 odwiedziło ponad 104 000 fanów e-sportu z całego świata. Trzeciego dnia imprezy transmisje wideo na platformie Twitch.tv zgromadziły ponad 1 000 000 unikalnych oglądających w tym samym czasie, co jest wynikiem robiącym naprawdę duże wrażenie. Oblegany był także Youtube. Na kanale ESL filmy oglądano w sumie przez ponad miliard minut.

"To niesamowite widzieć, jaką drogę w ciągu pięciu lat pokonało Intel Extreme Masters - od bycia pobocznym wydarzeniem dla targów i konwentów do stania się samodzielnym mainstreamowym wydarzeniem. To ogromna zmiana, która pokazuje niesamowity wzrost kulturalny dla całego esportu wraz ze stałym, wysokim poziomem oglądalności, który może rywalizować z największymi wydarzeniami sportowymi." - Michał Blicharz, Managing Directors ds. Pro Gamingu w ESL

Intel Extreme Masters Katowice 2015 infografika
kliknij, aby powiększyć

"Zawsze można się spodziewać ustanowienia rekordu, gdy odbywa się IEM, ale to było coś bez precedensu. Jeszcze nigdy nie widziałem tak długich kolejek do wejścia na event, ustawiających się na długo przed jego rozpoczęciem. Wspólnie z ESL stworzyliśmy coś prawdziwie ikonicznego." - George Woo, Global Sponsorship Manager w firmie Intel

Co do kolejek to z pewnością możemy się z tym zgodzić. Widzieliśmy je bowiem na własne oczy.


Źródło: Intel, intelextrememasters, wideo -  Marcin Jaskólski

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ryuhoshi
  8
  Organizacja była tragiczna. Aczkolwiek turniej był świetny, tylu upsetów nie widziałem od bardzo dawna.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Raz byłem w Spodku, przy takiej liczbie ludności, ale to był rok 97, koncert Jethro Tull :)
   • avatar
    Konto usunięte
    -6
    Wszyscy powinni dostać po mandacie za blokowanie drogi rowerowej tępe dzidy.
    • avatar
     killerek132
     0
     Po zobaczeniu tej kolejki, odechciało mi się jechać :/