• benchmark.pl
 • e-Sport
 • IEM 2020 w Katowicach zagrożony przez koronawirusa? Intel odwołał swój udział
Wydarzenia

IEM 2020 w Katowicach zagrożony przez koronawirusa? Intel odwołał swój udział

przeczytasz w 1 min.

Już za tydzień startuje IEM Katowice 2020, a więc jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w e-sportowym kalendarzu. Pytanie tylko czy finały rozgrywek nie są zagrożone przez epidemię koronawirusa…

IEM Katowice 2020 - impreza zagrożona przez koronawirusa?

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo. Niestety, epidemia chińskiego wirusa odciska piętno również na branży elektronicznej – niedawno podjęto decyzję o odwołaniu targów MWC w Barcelonie. Co jednak z mistrzostwami Intel Extreme Masters w Katowicach?

Otrzymaliśmy od firmy ESL oświadczenie w tej sprawie:

Firma Intel ze względu na globalną politykę zdecydowała się zrezygnować z aktywnego uczestnictwa w wystawienniczej strefie IEM Expo z powodu wytycznych wynikających z globalnej polityki firmy dotyczącej podróży zagranicznych. W tym roku zabraknie dedykowanej strefy sygnowanej marką Intel. Główny turniej w Spodku jest niezagrożony i odbędzie się bez żadnych zmian i Intel pozostaje głównym sponsorem.

Jak co roku, przykładamy wielką wagę do bezpieczeństwa uczestników naszej imprezy. Nasze służby sanitarne zostały wyposażone w specjalne zestawy dezynfekujące, serwis sprzątający będzie kontrolował kluczowe miejsca takie jak wejścia, przejścia, schody, windy, by na bieżąco czyścić powierzchnie płaskie, z których korzystają nasi odwiedzający oraz pracownicy. ESL zapewnia również dodatkowy personel medyczny, patrole ratowników i dodatkowe stanowiska higieniczne dla wszystkich odwiedzających.

Jeżeli obawialiście się przyjazdu do Katowic, pragniemy uspokoić - IEM Katowice 2020 się odbędzie, a zdrowie odwiedzających nie jest zagrożone (a przynajmniej na ten moment żadne służby nie informują, że jest inaczej). Organizator podjął dodatkowe działania zabezpieczające wydarzenie.

Wiemy jednak, że Intela w ogóle nie będzie w strefach wystawienniczych IEM EXPO. Zrezygnowano też z dodatkowym atrakcji dla dziennikarzy.

Źródło: Intel, ESL, inf. własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  htm72
  1
  Odwołane P
  • avatar
   Dariosex
   -2
   No i dobrze. Moze wreszcie mlodziez zamiast grac w glupie gierki zajme sie bardziej pozytecznymi sprawami jak nauka
   • avatar
    Marucins
    0
    "Koronawirus zbiera coraz większe żniwo"
    Taaaak. Serio?
    A skąd takie informacje masz? Tak z ciekawości tylko pytam bo akurat jedyne co się obserwuje to sianie paniki i głupoty przez TV.
    W sumie im to na rękę. Im więcej owiec ogląda ich "niusy" tym więcej reklam sprzedadzą i innych bredni.