• benchmark.pl
 • e-Sport
 • IEM nadal w Katowicach? Miasto chce organizacji imprezy w latach 2019-2023 [AKT.]
Gry

IEM nadal w Katowicach? Miasto chce organizacji imprezy w latach 2019-2023 [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

W kolejnym miesiącu radni miejscy będą obradować nad projektem uchwały, który przewiduje wyrażenie woli współorganizacji turnieju i imprez towarzyszących w kolejnych latach.

Intel Extreme Masters to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez e-sportowych na świecie. Rozgrywki gościły w Katowicach już sześć razy (z czego ostatnie pięć lat jako finał turnieju), ale na tym się nie skończy – wiemy, że miasto planuje ubiegać się o organizację imprezy przez kolejne 5 lat.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Katowice pojawił się projekt uchwały, który przewiduje wyrażenie woli współorganizacji turnieju Intel Extreme Masters i imprez towarzyszących w latach 2019 – 2023. Miasto na ten cel łącznie planuje przeznaczyć 12,5 mln złotych (pieniądze mają pochodzić z budżetu Miasta Katowice).

 • 2019 – 2,4 mln zł
 • 2020 – 2,45 mln zł
 • 2021 – 2,5 mln zł
 • 2022 – 2,55 mln zł
 • 2023 – 2,6 mln zł

Co istotne, miasto zaznacza, że turniej i imprezy towarzyszące mają być na poziomie nieodbiegającym lub wyższym w stosunku do dotychczasowego poziomu organizacyjnego i promocyjnego wydarzenia. Nie jest bowiem tajemnicą, że IEM to również szansa na ogromną promocję stolicy Górnego Śląska.

IEM 2018

W uzasadnieniu uchwały czytamy:

Intel Extreme Masters odbywa się w Katowicach od roku 2013. Impreza ta zyskała ogromną popularność i jest wysoko oceniana przez przedstawicieli branży e-sportowej, uczestników i wielomilionową publiczność. Jest to wydarzenie o randze światowej, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych strategicznych imprez odbywających się na terenie Katowic. Co roku przyciąga ono do katowickiego Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, tysiące widzów i uczestników. Biorąc pod uwagę powyższe względy, jak również dynamikę rozwoju branży e-sportowej i rokroczny wzrost liczby entuzjastów tej dyscypliny, zasadna jest dalsza współorganizacja przez Miasto finałów Intel Extreme Masters, wykorzystanie potencjału imprezy do międzynarodowej promocji Katowic oraz lokalnej infrastruktury spełniającej wymogi organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie.

W związku z rozwojem imprezy i coraz większym zakresem działań z nią związanych, konieczny jest wzrost nakładów finansowych przeznaczonych na ten cel przez Miasto. Podczas kolejnych edycji oprócz samych mistrzostw planowana jest organizacja m.in.: targów gier komputerowych i nowych technologii IEM EXPO, turniejów dodatkowych, festiwalu filmowego powiązanego z tematyką gier i e-sportu oraz forum biznesowego (Global Esports Forum). Podobnie jak dotychczas, podjęte zostaną również globalne działania promujące IEM i miasto Katowice w środowisku graczy komputerowych oraz prowadzone będą transmisje TV z rozgrywek i wydarzeń dodatkowych.

Czy radni miejscy przegłosują uchwałę i przybliżą Katowice do organizacji jednej z najważniejszych imprez e-sportowych w kolejnych latach? Tego dowiemy się na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice – ta została zaplanowana na 27 września 2018 roku. Póki co wiemy, że przyszłoroczna edycja IEM ma być najbardziej wyjątkową w historii, bo rozgrywki CS:GO otrzymały status Major Championship.

Aktualizacja 04.10.2018 17:30

Zgodnie z zapowiedziami, 27 września odbyła się sesja Rady Miasta Katowice, na której rozpatrywano projekt uchwały w sprawie współorganizacji oraz promocji na terenie Miasta Katowice w latach 2019-2023 Intel Extreme Masters - Mistrzostw Świata w grach komputerowych oraz imprez towarzyszących. Projekt został zaopiniowany pozytywnie przez wszystkich obecnych radnych (tutaj wyniki głosowania). Wszystko zmierza więc w tym kierunku, aby IEM był organizowany w stolicy Górnego Śląska również w kolejnych latach. Czy tak się stanie? To w głównej mierze będzie zależeć od głównych organizatorów - firm Intel i ESL.

Źródło: BIP UM Katowice

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mpsk2
  1
  Jakby były wszystkie bilety płatne, ale tańsze, to może rej dzieciarni by nie było.
  • avatar
   mutissj
   -8
   taaa obiecanki przed wyborcze
   • avatar
    M.K.1984
    0
    Pojechał bym tam, wspaniałe były by wspomnienia.
    • avatar
     Anonim20
     0
     Przecież IEM 2019, 2020 w Kato to potwierdzone info.
     Dziwne ,że szefostwo miasta Katowice o tym nic nie wie.

     Swoją drogą jak organizacja mogła by zrezygnować z Katowic, które tak nim nabija statystki ;)
     • avatar
      miedzianek
      0
      Ci co nie oddali głosu-byli by na nie, ale bali się zemsty graczy :D