Internet

Cztery miliardy internautów

przeczytasz w 1 min.

I 5 miliardów właścicieli urządzeń mobilnych, i ponad 3 miliardy użytkowników portali społecznościowych… – to liczby, jakie można znaleźć w najnowszym raporcie Digital Report, podsumowującym globalną cyfryzację na początku 2018 roku.

Fakty są niezaprzeczalne – Internet jest dziś podstawą funkcjonowania świata. Wprawdzie nie we wszystkich jego częściach, ale liczba „połączonych” ludzi rośnie z roku na rok. Ten rozpoczyna się od przekroczenia kolejnej istotnej bariery. Otóż, jak poinformowały We Are Social i Hootsuite, dostęp do sieci mają już 4 miliardy osób.

4 miliardy to około 53 proc. naszej 7,5-miliardowej populacji (to wzrost o 7 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Jak nietrudno się domyślić, największy wzrost odnotowano w Afryce, której mieszkańcy dopiero odkrywają to, czym jest Internet. Mimo to dostęp do sieci ma tam wciąż tylko 34 proc. osób, podczas gdy w Europie – 80 proc. Polska (z wynikiem 78 proc.) plasuje się na 24. miejscu w globalnym rankingu.

Internauci 2018 mobile

Polacy zajęli 25. miejsce pod względem czasu spędzanego w sieci (5 godzin i 55 minut) – rekordzistami są mieszkańcy Tajlandii, którzy pozostają „online” przez ponad 9 i pół godziny każdego dnia. Ciekawostką może być też to, że bardzo duża jest liczba aktywnych mobilnych internautów – jest ich 3,7 miliarda. Smartfona ma już zresztą dwóch na trzech mieszkańców naszej planety. Nie można też pominąć faktu, że Polacy są na 8. miejscu w rankingu blokujących reklamy (z blokerów korzysta 43 proc. internautów w naszym kraju)

Internauci 2018 social

Aż o 13 proc. w porównaniu do ubiegłego roku zwiększyła się liczba użytkowników mediów społecznościowych. Z Facebooka, YouTube’a, WhatsAppa, Instagrama czy Twittera korzysta już prawie 3,2 miliarda osób. Teraz już nie będzie pewnie zaskoczeniem, że prawie 3 miliardy używają w tym celu urządzeń mobilnych. Te i inne ciekawostki znajdziecie w obszernym raporcie, który możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: The Next Web, Digital Report

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kiciulek
    5
    Za małe/nieczytelne te infografiki, przydałaby się opcja powiększenia.