SSD

IM Flash zwiększa produkcję pamięci 3D XPoint - nośniki Optane będą lepiej dostępne

przeczytasz w 1 min.

Fabryka rozbudowana, więc można zwiększyć produkcję pamięci. Intel już ma w planach pojemniejsze wersje nośników Optane.

Pamięć 3D XPoint to podstawowy element nośników wykorzystujących technologię Optane. Do tej pory ich produkcja nie była wystarczająco duża, ale spółka IM Flash ogłosiła rozbudowę fabryki i tym samym zaspokojenie popytu na nowe pamięci.

Spółka IM Flash została powołana w 2006 roku przez firmy Intel i Micron. Początkowo zajmowała się produkcją pamięci NAND do nośników SSD, smartfonów, tabletów i branży motoryzacyjnej. W 2015 roku opracowano jednak nową technologię – nieulotną pamięć 3D XPoint, która oferuje wydajność pamięci DRAM w cenie pamięci NAND.

Na premierę pierwszych nośników musieliśmy trochę poczekać. Początkowo na rynku pojawiły się pamięci Intel Optane, które służyły przyspieszeniu tradycyjnych dysków HDD. Następnie zadebiutowały nośniki – Optane SSD DC P4800X przeznaczony na rynek profesjonalny oraz Optane SSD 900p przeznaczony na rynek konsumencki.

IM Flash 3D XPoint

Producent właśnie zakończył rozbudowę fabryki Building 60 (B60) w Lehi w stanie Utah. Inwestycja pozwoli zwiększyć produkcję kości 3D XPoint, co powinno przełożyć się na lepszą dostępność pamięci i nośników Optane. Dodatkowo planowane jest wprowadzenie nowych wersje pojemnościowych nośników Optane SSD DC P4800X (o czym pisaliśmy w tym newsie).

Źródło: Guru3D

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chiny_X
  1
  Benchmarkowi potrzebne bo z tego się utrzymuje, że reklamuje za co zapłacą.
  • avatar
   Gniot
   0
   A na co to komu?
   • avatar
    Gatts-25
    -1
    To zdanie jest najlepsze w tym wątku - "W 2015 roku opracowano jednak nową technologię – nieulotną pamięć 3D XPoint, która oferuje wydajność pamięci DRAM w cenie pamięci NAND."
    Tak po za tym ,że cena jest wygórowana bo tam gdzie INTEL to ceny przeszacowane technologia niczego sobie.
    Ważne ,że pojawiły się bo tak SAMSUNG mógłby się za mocno rozbestwić i swoje Z-SSD zaprezentować o wiele później.
    • avatar
     kokosnh
     0
     i bardzo dobrze, niech zwiększają produkcję, może za 2-3 lata nowe wersje P4800X na U.2 potanieją na tyle, aby je kupić.
     • avatar
      jano91
      0
      3D Xpoint dobrze się sprawdza jako przystawka do dysku HDD, dla mało wymagających. Pozwala zniwelować kilka z większych bolączek dysków talerzykowych, a nawet przy niektórych parametrach wyprzedzają dyski SSD. Niestety Intel korzysta w sposób perfidny, do czego z resztą ma prawo, z opracowanego przez siebie urządzenia, ustalając wygórowane ceny. No cóż, zwykli użytkownicy pozostaną przy SSD, a gracze i profesjonaliści muszą wliczyć ich cenę w koszty pracy. Niestety żyjemy w czasach komercjalizmu, nikt nie prowadzi badań i produkcji dla dobra ogółu...