Karty graficzne

Inno3D GTX570 Jericho cicho i wydajnie chłodzona

przeczytasz w 1 min.

Inno3D zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty karty graficznej GTX570 Jericho, która wyróżniać będzie się wydajnym i bardzo cichym układem chłodzenia.

Trzeba przyznać, że jednym z ważniejszych elementów autorskich kart graficznych jest chłodzenie. W dużej mierze to właśnie od niego zależy podatność na podkręcanie procesora graficznego i pamięci, a dobrze zaprojektowany układ chłodzenia pomimo dużej wydajności nie generuje dużego hałasu. Poszczególni producenci kart graficznych prześcigają się w projektowaniu coraz to doskonalszych chłodzeń, a tym razem głos w tej sprawie zabrała chińska firma Inno3D.

informacja prasowa z danymi informacjami odnośnie karty Inno3D GTX570 Jericho

Producent ten ma zamiar wprowadzić do swojej oferty kartę graficzną GTX570 Jericho. I ile specyfikacja modelu nie jest aż tak ważna i producent na razie nie podaje jej do publicznej wiadomości, to chłodzenie jest zdecydowanie ciekawszym elementem. Wykorzystuje ono spory aluminiowy radiator z pięcioma ciepłowodami, a więc dwom więcej, aniżeli w przypadku modelu referencyjnego Nvidii.

Całość natomiast owiewa 92 mm wentylator z łożyskiem kulkowym, którego prędkość obrotowa jest automatycznie regulowana w zakresie 1000 – 4200 RPM. Na uwagę zasługuje fakt, iż pomimo wysokiej prędkości obrotowej wentylator generuje hałas na poziomie zaledwie 18 dBA, a jego wydajność wynosi 76 metrów sześciennych powietrza przedmuchanego na godzinę.

informacja prasowa z danymi informacjami odnośnie chłodzenia karty Inno3D GTX570 Jericho

Producent deklaruje, że jego chłodzenie jest o 15% wydajniejsze i cichsze, niż referencyjne chłodzenie Nvidii. Czy nowy cooler Inno3D okaże się lepszy od konkurencyjnych rozwiązan z dwoma wentylatorami? Tego dowiemy się po oficjalnej premierze karty oraz jej testach.
 

Więcej o kartach graficznych GeForce:

Źródło: oZeros

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  15 % to nie wiele. Gdyby było 30 % to wtedy było by fajnie.
  • avatar
   Gaudeamus
   1
   Ciekawe, że nazwali kartę tak jak biblijne miasto, które zasłynęło z tego, że jego mury runęły od wielkiego HAŁASU. Mi tam Jerycho kojarzy się z wielkim hałasem a nie ciszą. Co nimi kierowało?
   • avatar
    Damian_jo
    0
    Te 15% na obrazkach wygląda bardziej jak 75%
    Nie ma to jak marketing... ;)
    • avatar
     mutissj
     0
     skąpe te chłodzenie
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Coś jak ASUS DirectCU z GTX460.