Karty graficzne

Inno3D prezentuje P102-100 - najwydajniejszą kartę do koparek kryptowalut

przeczytasz w 1 min.

Nietypowa specyfikacja modelu P102-100 przekłada się na bardzo dobrą wydajność i wysoką efektywność energetyczną. Górnicy powinni być zadowoleni.

Koparki kryptowalut cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, więc producenci przygotowują specjalne wersje akceleratorów. Firma Inno3D ma w planach wydanie modelu P102-100, który ma być najwydajniejszą tego typu konstrukcją na rynku.

P102-100 to kolejna karta graficzna do koparek kryptowalut (wcześniej w ofercie producenta pojawiły się słabsze modele P104-100, P106-100 i P106-090). Na pokładzie znalazł się rdzeń Nvidia Pascal GP102 z 3200 rdzeniami CUDA o taktowaniu 1582 MHz oraz 5 GB pamięci GDDR5X 320-bit o efektywnej częstotliwości 11 000 MHz.

Producent chwali się świetną efektywnością podczas kopania kryptowalut:

 • Ethereum - ~47 MH/s
 • Zcash - ~660 sol/s
 • Monero - ~879 H/s

Warto jednak zauważyć, że P102-100 to akcelerator zaprojektowany typowo z myślą o koparkach kryptowalut. Karta została pozbawiona wyjść wideo, a do chłodzenia wykorzystano 2-slotowy cooler Twin 2X z dwoma solidnymi wentylatorami i pięcioma ciepłowodami. Maksymalny pobór mocy oszacowano na 250 W, a do działania wymagane jest podpięcie dwóch 8-pinowych wtyczek zasilających.

Producent jeszcze nie ujawnił ceny modelu P102-100. Można jednak podejrzewać, że będzie tańszy od modelu GeForce GTX 1080 Ti (oferującego podobne osiągi przy kopaniu kryptowalut).

Źródło: Crypto Mining Blog

Komentarze

88
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  grzegorzlan
  16
  Od jakiegoś czasu śledzę wszelkiego rodzaju artykuły dotyczące sytuacji kart graficznych na rynku, i wojny między kopaczami vs graczami. Bawi mnie ta polemika jednych i drugich, kopacze są trochę w lepszej sytuacji ponieważ dzięki kartom graficznym wykorzystywanych do kopania zarabiają pieniądze i stać ich na zakup tego co potrzebują w danym momencie do wydobycia urobku, natomiast gracze muszą uciułać daną kwotę aby nabyć swój wymarzony sprzęt, niestety karty graficzne to produkt i rządzi nimi rynek podarzy i popytu. Ale czy to kopacze są winni braku kart na rynku i ich cenom, cofnijmy się do czasów Amigi, gry mieściły się na jednej dyskietce, programiści optymalizowali kod, mieli bardzo konkretne ramy do których musieli się dostosować, to co się dzieje w świecie IT to jakaś paranoja, telefony komórkowe zwane dalej smartfonami posiadają coraz większą ilość rdzeni procesora, które są traktowane coraz wyższy zegarami, dokłada się w te małe pudełka coraz więcej pamięci Ram, gdzie optymalizacja ?, gdzie szacunek do starej informatyki, gdzie się podziali informatycy którzy potrafili programować. Szanuję kopaczy i graczy ponieważ jestem jednym i drugim, czekam na czasy kiedy znów będzie się oceniało gry za ich miodność, za fabułę, za klimat, za to że zajmują nie za wiele miejsca na dysku, i mogę zagrać w nie na karcie z przed dwóch lat a zakup takiej karty nie zrujnuje mojego budżetu domowego. Na dzień dzisiejszy jest 1:0 dla kopaczy.
  • avatar
   Konto usunięte
   14
   @BariGT z tego co ja wiem to kopanie kryptowaluty nie jest nie uczciwe i prawnie zakazane także jak czytam takie komentarze to mnie głowa od razu boli jak widzę że kogoś boli że inna osoba chce zarabiać więcej niż 2000zł miesięcznie w tak zwanej uczciwej pracy gdzie zarobki są nie uczciwe względem tego co robimy.

   Błagam bez moralności bo normalnie a żal tyłek ściska jak się to czyta.....
   • avatar
    Konto usunięte
    14
    Najzabawniejsze jest to że jak widać jakiś temat o Krypto-Walutach od razu zjawia się jakiś ekolog potem moralista który mówi wszystkim jakie to wielkie zło i nawraca.Dosłownie paranoja i brechta jak w Benny Hill Show.
    • avatar
     Konto usunięte
     13
     W Google wystarczy wpisać "Czy bitcoin w Polsce jest legalny" i odrazu sie można dowiedzieć wszystkiego nigdzie nie jest napisane że nie jest co ty za herezje szerzysz chłopie.


     "Legalność Bitcoina nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Organy podatkowe oraz Ministerstwo Finansów wielokrotnie potwierdzały możliwość wykorzystania Bitcoina jako środka płatniczego. Płatność Bitcoinem ma charakter barteru. Podobnie jak możesz za usługi czy towary zapłacić np. krową czy skrzynką jabłek, tak samo możesz zapłacić za nie Bitcoinem. Jedynie od Twojego kontrahenta zależy czy przyjmie taką płatność i na jakich warunkach"


     • avatar
      K9Mifune
      13
      Minusy rzeczywiście lawinowo poleciały, w ciągu dosłownie minut co niektórym. Ja nie oceniam czyjejś opinii ani nie zakopuję choćbym jak bardzo się z nią nie zgadzał. Szanuję nawet gdy ktoś prawi moim zdaniem głupoty.

      Chciałem odpowiedzieć indywidualnie, wytłumaczyć błędy logiczne które tu u niektórych się pojawiają. Niestety jak to w tematach o kryptowalutach, dyskusja się rozwinęła i widzę jeden wielki ból d**y, a najlepsze jest to, że nie rozumiem o co. Więc pominę tą część i zwrócę uwagę tylko na kilka spraw.

      Na krypto nie zarabiają "cwaniaki". Zarabiają ludzie którzy zauważyli okazję i ją wykorzystali. To się nazywa kapitalizm. Inwestowanie. Ryzyko własne, aby mieć szansę się wzbogacić. Zapraszam panów na giełdę papierów wartościowych. W takim systemie żyjemy, taki sobie ustaliliśmy. Jeśli szukacie winy, to nie wśród tych którzy byli odważni się wzbogacić.

      BariGT zaprasza Nas do "uczciwej" pracy. Dziękujemy za ofertę. Nie skorzystamy. Tak się składa że nie każdy jest stworzony robić w sklepie przy półce za dwa koła, Niektórzy są urodzonymi przedsiębiorcami, inni specjalistami, a jeszcze inni - wpadają na cudowny pomysł i tworzą Google w garażu z kilkuma kumplami. Uczciwa praca to praca przy kasie w sklepie, posiadanie firmy, inwestowanie na giełdzie czy kopanie krypto. Nie ma powodów by traktować to inaczej. Wiele zawodów czy prac "szkodzi" rynkowi. Też zabronić?
      • avatar
       Konto usunięte
       10
       K9Mifune You're Goddamn Right!!!
       • avatar
        Konto usunięte
        9
        BariGT nie ryzykujesz nie pijesz szampana nawet sobie nie wyobrażasz jak ludzie na tym szmal trzepią a jak jeszcze kupisz sobie sprzęt na firmę i odliczysz od podatku..chłopie kasa frunie do ciebie drzwiami i oknami wiem co mówię.

        Jedyny minus jest taki że firmy produkujące karty za pozno się obudziły i "górnicy" zmuszeni byli kupować karty dla graczy przez co gracze tracili poprzez wzrost cen kart itp..

        Podoba mi się rozwiązanie żeby były modele kart również tylko i wyłącznie pod koparki i miały lepsze osiągi w kopaniu i niższą cene niż te gammingowe wtedy każdy na tym zarabia nikt nie traci.
        Nie ma co płakać tam gdzie jest szmal tam jest biznes a szmal jest w kopaniu i to spory i nie ma bata żeby coś się zmieniło w krótkim czasie.
        Trzeba łapać okazje jak jest to możliwe mieć odwagę nie bać się ryzyka w życiu nic za darmo nie przychodzi.
        • avatar
         Radical
         6
         Pamięta ktoś jeszcze te czasy kiedy karty graficzne prezentowane były z wynikami z gier a nie z kryptowalut?
         • avatar
          owen444
          1
          Kryptowaluty sa spoko to jest przyszłość a szczególnie BitcoinZ i nie pitolcie tutaj no ochronie srodowiska my Górnicy tworzymy nowa technologie na waszych oczach i rzad Polski powinien wspierać krypto oraz samych górników nakładają mały podatek powiedzmy 11% :)
          • avatar
           plewcio
           1
           W KOŃCU!!!!!!!!!!!!!!!!!! brawo dla INNO!!
           • avatar
            bodziokrak
            0
            Karta do kopania krypto, którą żaden górnik nie kupi, dajmy na to wejdą wydajniejsze układy tej nie sprzeda, przestanie się opłacać kopać i też nie sprzeda, to taka sztuka dla sztuki żeby pokazać że myślą o tych co nie kopią.
            • avatar
             mutissj
             -6
             Ethereum - ~47 MH/s

             nie możliwe
             • avatar
              Konto usunięte
              -10
              Jaka nagonka, wystarczy napisać że "ja nie kopię" i zaraz sypią się minusy.

              Jak to? nie chcesz uczestniczyć w ślepym zwierzęcym pędzie chciwości? nie chcesz zatruwać środowiska? nie chcesz marnotrawić energii i mocy obliczeniowych?
              Twierdzisz że ponad mamonę stawiasz wartości uniwersalne?
              Jak śmiesz !? natychmiast padnij do stóp przed najwyższym bogiem mamony ! ! !

              yyyyy... nie.