Procesory

Intel Core i9-9900T - topowy procesor w energooszczędnej wersji

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o próbce inżynieryjnej energooszczędnego układu. Nowy model oferuje 8 rdzeni/16 wątków, ale pracuje z niższymi taktowaniami.

Procesor Intel Core i9-9900K imponuje wydajnością, ale jego pobór mocy jednak nie należy do najniższych. Wiemy jednak, że producent szykuje jego energooszczędną wersję.

Mowa o modelu Core i9-9900T, który również został wyposażony w 8 rdzeni/16 wątków. Oprócz tego 2-kanałowy kontroler pamięci DDR4, 16 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3) i układ graficzny UHD Graphics 630.

Główna różnica ma sprowadzać się do niższej częstotliwości pracy, co przełoży się na niższą wydajność, ale też niższy pobór energii elektrycznej i mniejsze wymagania co do zastosowanego chłodzenia (współczynnik TDP zmniejszono z 95 do 35 W).

Intel Core i9-9900T ES
Próbka inżynieryjna procesora Intel Core i9-9900T

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o próbce inżynieryjnej 9900T (układ pracuje z zegarem 1,7 – 3,8 GHz). Nie wiadomo kiedy procesor oficjalnie zadebiutuje na rynku, ale – podobnie jak inne energooszczędne modele – nie będzie powszechnie dostępny w sprzedaży detalicznej.

Źródło: ComputerBase

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  10
  "Intel Core i9-9900T - topowy procesor w energooszczędnej wersjii" w nieportfelooszczędnej cenie.
  • avatar
   kitamo
   1
   wszyscy hahaha, a procesor i tak sie sprzeda. :)
   • avatar
    Lt-Col Kukiz
    0
    Przy takich zegarach będzie miał wydajność i5 w grach.
    • avatar
     celorum
     -1
     Zegary i napięcia można sobie samemu obniżyć w ustawieniach płyty głównej. Ten ułomny procesor nadaje się tylko na śmietnik. Jak ktoś zechce wrócić do maksymalnych ustawień, to na tym złomie nie będzie mógł.
     • avatar
      Kapitan Nocz
      -1
      hahaha kup sobie topowy procesor w wersji energooszczędnej w cenie topowego procesora !!*

      *procesor może nie mieć osiągów topowego procesora
      • avatar
       pwil2
       -1
       Ciekawe, czy też będzie 180+W (przy chłodzeniu wodnym, normalnie więcej), a po 20s zjazd do 2.3GHz, czy od razu 90+W przy 3.7 i zjazd do 2.3GHz po 20s?