Procesory

Intel wyśmiewa problemy AMD z taktowaniem Boost - marketingowcy dali popis niewiedzy

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowa generacja procesorów Core X jest reklamowana taktowaniami zgodnymi ze specyfikacją. Wyraźnie chodzi o nawiązanie do problemów konkurencji...

Nowe procesory Intel Core X może nie oferują dużo lepszej wydajności, ale za to są dostępne w znacznie lepszych cenach. Producent twierdzi, że jego modele mają jeszcze jedną przewagę nad konkurencją.

Intel atakuje AMD

Intel opublikował tweet, gdzie chwali się, że... nowe procesory Core X osiągają taktowania zgodnie z obietnicami:

Nietrudno się domyślić, że chodzi tutaj o nawiązanie do konkurencyjnych modeli Ryzen 3000, które początkowo nie były w stanie uzyskiwać deklarowanej częstotliwości w trybie Boost. Problem ten został jednak rozwiązany wraz z nowymi aktualizacjami BIOS-u. Czyżby marketingowcy Intela o tym nie wiedzieli?

Nie jest to pierwszy tego typu atak Intela na AMD (przykładowo, wcześniej producent chwalił się swoimi 5 GHz). Niestety, takie zagrania raczej nie dadzą dobrego efektu, a mogą nawet obrócić się przeciwko „niebieskim”. Lepszym rozwiązaniem wydaje się realne konkurowanie o klienta, np. poprzez obniżki cen - tak jak w modelach Core 9. generacji bez układu graficznego.

Źródło: Twitter @ Intel

Warto również zobaczyć:

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  Jak to mówią, tonący brzytwy się chwyta. Polityka Intela przypomina mi w ostatnim czasie politykę TVP....
  31
 • avatar
  Konto usunięte
  Komu intel chce ściemniać? entuzjastom którzy mają świetne rozeznanie w temacie? na takie gadki nabierają się jedynie bezkrytyczne fanboje nakręcone Hype.

  Dla przypomnienia, w przeszłości Intel się wyśmiewał z 3-rdzeniowców od AMD, że to uwalone sztuki. Tak, to prawda. Jeden rdzeń był walnięty i wyłączony, i wszystko odpowiednio taniej. za to obecnie Intel popisał się sprzedażą APU z kompletnie walniętą grafiką, i sprzedawał to w tej samej cenie co za 100% sprawny układ, dopiero ostatnio zrobili wielką "promocję", a tak naprawdę zobaczyli że układy nie schodzą z półki, i przecenili. Ale zanim przecena dotrze do klienta. Nie, ja za intela dziękuję. co procesor, to inna podstawka. to nie dla mnie. To jest dopiero robienie z klienta kretyna w wydaniu Intela.

  a co do boosta, ich procki na 10nm też się nędznie kręcą. kręcą się jedynie procki w starym 14nm++++++, ale kosztem ogromnego poboru prądu, o tym "zapomnieli" powiedzieć.
  16
 • avatar
  AmigaPPC
  Patrząc na poziom opłacanych trolli Intela na forach to nie dziwi mnie taki "marketing".
  15
 • avatar
  Dragonik
  @mjwhite, wykształcony człowiek na pewno wybierze taniej i trochę mniej wydajniej i będzie patrzeć co jest bardziej opłacalne więc wybierze AMD, bo tym się charakteryzują ludzie mądrzy a nie tacy jak ty oślepieni marketingiem.
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie wiem po co się sprzeczacie jak jeden producent i drugi was robią w uja i doją was z wszystkich stron.
  2
 • avatar
  mjwhite
  "Niestety, takie zagrania raczej nie dadzą dobrego efektu, a mogą nawet obrócić się przeciwko „niebieskim”."

  Na szczęście tylko wśród mniej wykształconej części społeczeństwa (która wie że rozwiązanie amd to zwykła sztuczka a nie rozwiązanie)
  -13