Procesory

Intel oficjalnie potwierdza problemy chipsetów Lynx Point z kontrolerem USB 3.0

przeczytasz w 1 min.

Wadliwa rewizja nie opóźni premiery nowej platformy, a poprawione wersje powinny pojawić się nie wcześniej niż w lipcu tego roku

Intel Haswell procesory IDF 2012 konferencja

Na początku czerwca powinna zadebiutować 4-ta generacja procesorów Intel Core o nazwie kodowej Haswell. Amerykański serwis CNET, powołując się na swoje sprawdzone źródła, twierdzi, że koncern z Santa Clara już rozpoczął pierwsze dostawy nowych układów - prawdopodobnie trafiają one do największych producentów sprzętu komputerowego, którzy przygotowują się do premiery wyposażonych w nie komputerów i laptopów.

Przy okazji warto wspomnieć, iż Intel wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził wcześniejsze doniesienia o problemach chipsetów Lynx Point z kontrolerem USB 3.0. Usterka ma powodować automatyczne odłączenie urządzeń z USB 3.0, kiedy to komputer zostaje wybudzony ze stanu uśpienia S3 – w efekcie wymagane będzie więc ich ponowne podłączenie.

Producent zapewnia, że problem ten nie będzie skutkował utratą lub uszkodzeniem danych i ma dotyczyć tylko niewielkiej ilości zewnętrznych nośników.

Intel Lynx Point chipsety plan wydawniczy oświadczenie

Intel Lynx Point chipsety plan rewizje

Wadliwe chipsety (w rewizji C1) nie opóźnią premiery nowej platformy, a ich dostawy mają rozpocząć się już 19 kwietnia. Poprawione wersje płyt głównych (z chipsetami w rewizji C2) powinny być dostępne nie wcześniej niż w lipcu bieżącego roku. Więcej informacji o układach Haswell powinna zostać ujawniona na konferencji IDF Beijing między 10 a 11 kwietnia.

Źródło: Intel, CNET

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Intel stwierdza, że problem występuje i bezczelnie będzie wciskał wadliwe chipsety. Gratuluję.
  • avatar
   Konto usunięte
   9
   Niby taka pierdoła, bo z uśpienia nie korzystam, ale kupując dany produkt wolałbym, aby był sprawny. Dziwna sytuacja jako producent przed premierą swojego sprzętu informuje że będą sprzedawać produkt w jakiejś mierze uszkodzony. Powiecie mi że zapowiadali premierę na czerwiec i zdarzyła się klapa i nie przesuną premiery- trudno. Mogli je puścić jeszcze na starej podstawce,a na następny socket wyprodukować coś co daje znaczny przyrost wydajności.
   • avatar
    Konto usunięte
    7
    Czyli doczekaliśmy się czasów w których producent jawnie sprzedaje uszkodzony produkt nieźle.
    • avatar
     Varso
     3
     No to wkrótce czas promocji dobrych i tanich laptopów czas zacząć :D
     • avatar
      kot-kreskowy
      1
      btw Intel generuje kwiatki do annałów historii :P
      • avatar
       kot-kreskowy
       0
       Ja tam kupuję w czerwcu chociaż często usypiam kompa. W sumie z dysków zewnętrznych nie korzystam i nie widzę tu problemu ( a nawet jeśli to jak się schylę i podłączę jeszcze raz to mi korona z głowy nie spadnie). A takie rzeczy jak kiera czy czytnik kart nie grzeją na usb3.0. Dla mnie to styka.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mój komputer jest usypiany i budzony kilka razy w ciągu doby, w ten sposób pracuje.
        Zamykam go "normalnie" raz na dobę lub kilka dni.

        Przecież to jedna z podstawowych funkcji.