Gadżety

Intel projektuje cyfrowy dom przyszłości

przeczytasz w 1 min.

Firma Intel pracuje nad projektem „Connected Home 2020”, dzięki któremu już za kilka lat domy będą pozbawione plątaniny kabli i przewodów elektrycznych.

Największy na świecie producent procesorów opracował prototyp systemu, który pozwoli zdalnie sterować wszystkimi urządzeniami domowymi. Rozwiązania zastosowane w domu przyszłości umożliwią kontrolowanie oświetlenia, telewizora, zamków czy znajdujących się w domu kamer za pomocą smartfona opartego na systemie Android. Intel opracował także aplikację odpowiadającą za bezpieczne logowanie się do domowego systemu, która pozwoli na nadawanie indywidualnych uprawnień dostępu do poszczególnych urządzeń dla każdego użytkownika.

Cyfrowy dom przyszłości Intela pozwoli mieszkańcom także na korzystanie z różnego rodzaju usług dostarczanych za pomocą sieci bezprzewodowych, co wyeliminuje zbędne okablowanie. System stworzony przez Intela wyświetli domownikom listę usług dostępnych w ich miejscu zamieszkania i poinformuje o jakości ich sygnału. Dzięki temu użytkownicy będą mogli efektywniej korzystać z możliwości oferowanych przez cyfrowy dom.

Źródło: Intel

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  d i l
  0
  Lepiej mieć plątaninę kabli niż fali radiowych.
  • avatar
   Skaza
   0

   Może to trochę staroświeckie, ale również skłaniam się ku okablowaniu ;) Sygnał bezprzewodowy z pewnością jest zdecydowanie wygodniejszy, jednak nie chciałbym, aby jakiś domorosły "hakier" mieszkający np. za ścianą, interesował się moją domową siecią.

   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja jestem za siecią, ale pewne wyposażenie jednak wymaga czegoś co daje o wiele większe bezpieczeństwo nienaruszalności - kable :)

    Nie wiem po co miał bym grzebać w telefonie żeby włączyć sobie światło w kuchni, jak już iść w kierunku sc-fi to pstryk palców był by lepszy, ale w sumie to już jest dostępne?