Karty graficzne

Grafika z procesorów Intel Skylake będzie zgodna z DirectX 12

przeczytasz w 1 min.

Dopiero kolejna generacja procesorów Intela wprowadzi pełną zgodność z DirectX 12.

Intel HD Graphics karta graficzna sterowniki logo

Microsoft pracuje nad interfejsem programowania DirectX 12, który wpłynie na lepsze wykorzystanie potencjału wielordzeniowych CPU. Rozwiązanie to pozwoli nie tylko zwiększyć osiągi słabszych konfiguracji, ale też zmniejszyć zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Co prawda Intel potwierdził kompatybilność swoich układów graficznych z procesorów Haswell, Broadwell (w tym Core M) z nowym DirectX, lecz można tutaj mówić tylko o zgodności programowej, natomiast zgodność funkcyjna jest ograniczona do DirectX 11_2.

Podczas konferencji IDF14 dowiedzieliśmy się, że zgodność funkcyjna zostanie wprowadzono dopiero w 8. generacji układów graficznych z procesorów Skylake (6. generacja Core) oraz kolejnej generacji procesorów dla tabletów wykonanych w 14 nm (następcy Core M).

Intel - kompatybilność zintegrowanych układów graficznych z DirectX 12

Wygląda więc na to, że kolejna generacja procesorów Intela może wprowadzić małą rewolucję w zastosowaniach graficznych – oczywiście pod warunkiem, że będziemy korzystać z potencjału DirectX 12. Jak to będzie wyglądać w praktyce, powinniśmy się dowiedzieć w drugiej połowie przyszłego roku, bowiem to właśnie wtedy mają zadebiutować układy Skylake.

Źródło: PC GamesHardware

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Czyżby szykowali jednocześnie nowy windows?
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Pratycznie nikt przy zdrowych zmyslach nie gra na integrze...
   • avatar
    brtsh
    4
    Ale wy wszyscy mądrzy... Oczywiście, że nie pogra się na integrze w Crysisa 3 na full detalach w 1080p. Wiadomo, że do tego kupuje się stacjonarkę z przyzwoitą kartą graficzną pokroju gtx 760.

    Ale nie każdy ma potrzebę grać w najwyższej jakości. Za to ja mogę w pełni pochwalić obecne nowe integry pokroju hd 4600 lub 5100/5200, za sam fakt że są w stanie odpalić nowe gry. Jak ktoś nie jest takim videofilem, to sobie obniży detale i rozdzielczość do najniższych i gwarantuję wam, że zagra płynnie w większość tytułów,a już na pewno w te sprzed dwóch lat i więcej.

    A to wszystko ma się w cenie procka. Są tacy, którzy nie mają potrzeby kupować karty za kilkaset złotych dodatkowo.

    Pozdrawiam hejterzy.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Kasa, kasa i jeszcze raz kasa.
     • avatar
      Silver
      0
      Chciałbym kiedyś zobaczyć takie porównanie układów graficznych w laptopie do takich w obecnych prockach pod kątem wydajności (uwzględniając też starsze konstrukcje). Po co? Ciekawość jak wypadają dane platformy pod względem energetycznym jak i wydajnościowym. Na pozór wyda się, że to słabe zestawienie, ale można wtedy zobaczyć jak zmieniają się możliwości igp udo innych zintegrowanych układow ;)