Gadżety

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo zaprezentowany na CES 2019

przeczytasz w 1 min.

Firma Netatmo zaprezentowała podczas targów CES 2019 swój Inteligentny Wideodzwonek, czyli nic innego jak wideodomofon na miarę XXI wieku.

Inteligentny Wideodzwonek to nowinka, jaką firma Netatmo zaprezentowała na targach CES 2019. Mówiąc najprościej, jest to domofon zgodny z współczesnymi standardami i koncepcją smart home. Jakie konkretnie atuty mają być wynikać z jego instalacji?

Dzięki Inteligentnemu Wideodzwonkowi użytkownicy mają zyskać wygodę i bezpieczeństwo. Gadżet ten przede wszystkim zagwarantuje możliwość podejrzenia czy też porozmawiania z gościem (z wykorzystaniem aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie czy tablecie). Zaproszenie znajomych do środka podczas gotowania obiadu czy poinstruowanie kuriera, gdzie ma zostawić paczkę to niektóre z możliwych scenariuszy.

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo wygląd

Producent chwali się wysoką jakością nagrań (wspomina o rozdzielczości Full HD, obsłudze HDR i obiektywie 160 stopni, który pozwoli zarejestrować całkiem duży obszar) i zapewnia, że kamera równie dobrze radzi sobie w dzień, jak i w nocy (dzięki noktowizji opartej na podczerwieni).

To jednak nie wszystko, bo Inteligentny Wideodzwonek dodatkowo rozpoznaje ludzi, wysyła powiadomienia o zbliżających się gościach lub niepokojących zdarzeniach oraz rejestruje wszystkie odwiedziny, zapisując je na karcie microSD i w chmurze. Może też stać się częścią systemu monitoringu.

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo dzwonek

Netatmo zwraca również uwagę na pełną kompatybilność z Apple HomeKit, wsparcie platformy IFTTT, odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz prostą i szybką instalację i konfigurację tego gadżetu, który na rynku zadebiutuje w drugiej połowie bieżącego roku, a już teraz zdobył nagrodę CES 2019 Innovation Award.

Jak podsumowuje sam producent, jego nowy gadżet to „dzwonek do drzwi, który sprawi, że już nigdy nie przegapisz żadnej przesyłki, a gości przywitasz nawet spoza domu. Inteligentny Wideodzwonek Netatmo może być również stróżem drzwi do domu lub mieszkania”. 

Źródło: Netatmo, SAROTA PR

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebmania
  0
  HDR w dzwonku co właściwie da, jak słońce będzie świecić w kamerę to lepiej będę widzieć gościa, czy w lepszej jakości będzie mi zapisywać oślepiający blask słońca?
  • avatar
   Much_
   0
   I dalej cloud-abonamet bez możliwości wyciągniecia obrazu po ip do własnego rekordera.... ah te dzisiejsze standardy -kocham :)