Gry komputerowe

Dał nam Dragon Age i Mass Effect. Teraz chwali się Nightingale

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiciele studia Inflexion Games pochwalili się nowym materiałem promującym Nightingale. Dlaczego warto mieć ten tytuł na uwadze?

Survival spod ręki Aaryna Flynna

Kojarzycie Inflexion Games? Wielce prawdopodobne, że nie, w końcu to nowe studio. W takich przypadkach zazwyczaj trzeba podchodzić z dużą ostrożnością do obietnic, ale bywają pewnie odstępstwa od tej reguły. Spokojniej czeka się na coś, nad czym czuwa doświadczona osoba, a tutaj tak właśnie jest. Na czele Inflexion Games stoi Aaryn Flynn, który przez lata pracował w BioWare, także przy Dragon Age czy Mass Effect.

Wraz ze swoją nową ekipą chce zaserwować nam coś innego. Nightingale to bowiem survival osadzony w otwartym, baśniowo-wiktoriańskim świecie. Zadania stawiane przez grę zapowiadają się dość typowo jak na ten gatunek (chociaż nie zawsze jest tyle walk ile ma być tutaj), ale to właśnie klimat może pozwolić wyróżnić się Nightingale. Tym bardziej, że duże znaczenie będą miały NPC, wśród których znajdą się postacie historyczne, w tym Maria Skłodowska-Curie.

Początkowo deklarowano, że Nightingale zadebiutuje w tym roku, ale nie tak dawno plany zostały zmienione. Twórcy podali jednak konkretny powód takiego obrotu spraw, zdecydowano się na przesiadkę na silnik Unreal Engine 5. Jakie da to efekty? Mały przedsmak na poniższym materiale z The Game Awards 2022.

Nightingale - zwiastun z The Game Awards 2022

Kiedy premiera Nightingale?

Nightingale powstaje z myślą o PC. Możecie znaleźć już kartę gry na Steam, gra będzie tam oferowana programie wczesnego dostępu. Kiedy? Wedle najświeższych informacji, w pierwszej połowie przyszłego roku. Dokładna data pozostaje nieznana.

Źródło: PlayNightingale

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    PerfectDAY
    2
    Zbyt dziwna jak dla mnie.