Technologie i Firma

Przed tym monitoringiem nikt się nie ukryje: D-Link przedstawia 180-stopniową kamerę

przeczytasz w 1 min.

IP Wide Eye HD 180˚ czyli D-Link DCS-960L, udostępnia stały widok w zakresie 180 stopni bez korzystania z funkcji pochyłu i obrotu.

IP Wide Eye HD 180˚ (DCS-960L)

D-Link wprowadza na rynek pierwszą na świecie 180-stopniową szerokokątną kamerę do monitoringu w bezprzewodowej technologii AC. IP Wide Eye HD 180˚ (DCS-960L) udostępnia stały widok w zakresie 180 stopni bez korzystania z funkcji pochyłu i obrotu.

Ta kamera ma zobaczyć wszystko. Umieszczona w dowolnym miejscu pozwala na widoczność pod kątem 180 stopni. W ten sposób IP Wide Eye HD 180˚ (DCS-960L) transmituje obraz, na którym widoczne może być całe pomieszczenie, bez potrzeby obracania kamery, jak w przypadku statycznych narzędzi z 130-stopniowym kątem podglądu.

Monitoring z szerokim kątem w chmurze

Produkt D-Linka nie musi być montowany w rogu pomieszczenia, aby uzyskać optymalny obraz. Potencjalni intruzi nie spodziewają się monitoringu zainstalowanego na jednej ze ścian, stąd, zdaniem producenta większe prawdopodobieństwo, że nie zauważą kamery. Dyskretności dodaje także brak dźwięku wydawanego przez sprzęt podczas obrotu.

IP Wide Eye HD 180˚ pozwala na zdalny dostęp do podglądu z smartfona, tabletu czy komputera, ponieważ współpracuje z usługą chmury mydlink. Konieczne do tego jest zainstalowanie darmowej aplikacji.

IP Wide Eye HD 180˚: Funkcje kamery

Kamera nagrywa w wysokiej rozdzielczości, posiada zintegrowany mikrofon, automatyczny podgląd o każdej porze dnia a także funkcję wykrywania ruchu w obszarze wskazanym przez użytkownika.

Pełna lista funkcji:

 • 180-stopniowe pole widzenia – kamera o najszerszym kącie widzenia  konsumenckich kamer z nieruchomymi głowicami, idealna do monitorowania dużych pomieszczeń lub obszarów z wieloma punktami wejściowymi
 • Wideo w jakości HD 720p – wiele szczegółów i wyraźny obraz monitoringu domu
 • Unikalna technologia usuwania zniekształceń– zwiększenie jakości wideo i mniejsze zniekształcenia
 • Bezprzewodowe AC – najnowsza dwuzakresowa technologia Wi-Fi z lepszą przepustowością i udoskonalonym zasięgiem
 • Wykrywanie ruchu i dźwięku – automatyczne powiadomienia o wykryciu ruchu i dźwięku
 • Lokalne nagrywanie – 16GB karta microSD w zestawie
 • Nocny podgląd– Widok do pięciu metrów w zupełnej ciemności dzięki wbudowanym diodom LED w podczerwieni

Sprzęt do sprzedaży trafić ma w marcu 2016 roku. Sugerowana cena to 629 zł.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  roman106
  1
  Przy tak szerokim kącie wideo 720p nie zarejestruje wiele szczegółów, jak to sugeruje opis.
  • avatar
   jacekgothic
   0
   "Włamania nie powstrzyma, ale dobre nagranie to trop dla policji"

   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ukryta-kamera-nagral-zlodziei-paliwa-policja-umorzyla-sledztwo,620925.html
   • avatar
    cyna76
    0
    O ile Ci nie zjumają tej kamery razem z kartą z nagraniami ...
    • avatar
     batchmax
     0
     Buhaha! Macie Panowie przytup z tym opisem sprzętu. 720p przy 180 st. To sprzęt dobry do specyficznego niskobudżetowego zastosowania. Tak by w ogóle było widać że ktoś wszedł, poszedł gdzieś i to tyle. Co robił, kto to był? Szanse na rozpoznanie czy wydedukowanie(!) jakichkolwiek szczegółów maleją wykładniczo z każdym decymetrem od kamery ;) Zajmuje się CCTV w firmie. Mamy FishEye 5MP rejestrujące w rozdzielczości 2560 x 1920. I powiem ze po rozciągnięciu obrazu w klasyczny prostokątny kadr mamy szczegółowość na poziomie zdjęcia z Nokii 6100 albo troche słabsze. Wystarczy ze ktoś odejdzie od kamery na odl. 3 metrów i już robi się kiepsko z obrazem. A tu prawie 3x niższa rozdzielczość. Efektywny, szczegółowy obraz przy odległości do 1,5m. Później Wg schematu: "Troche widzimy. Więcej się domyślamy. Resztę sobie dopowiadamy". Fisheye prawdopodobnie będzie dawał jako taki obraz dopiero przy rozdzielczości matrycy 12MP czyli tzw. 4K. Chyba ze ktoś chce kamerkę do klatki z chomikiem, albo rzeczywiście poglądowy obraz do odbioru na sprzęcie mobilnym po GSMie. Niska rozdzielczość sprawi ze FPS będzie dawał się strawić. A i ta nowość pierwsza na Świecie to bardziej chyba standard AC w kamerce niż sam FishEye. Rzeczywiście może być dobre do powieszenia na ścianie.. jako wykrywacz ruchu czy cos takiego. Pozdrawiam :)