Gry

To może być kawał dobrego RTS-a w klasycznym stylu - Iron Harvest na nowym wideo

przeczytasz w 1 min.

Iron Harvest to prawdopodobnie jedna z najlepiej zapowiadających się strategii czasu rzeczywistego. Na jej premierę trochę przyjdzie nam poczekać, ale nowy gameplay pozwala wierzyć, że warto.

„Pomóżcie nam stworzyć najlepszego RTS-a w klasycznym stylu”, zachęcają twórcy i pokazują, co mają już teraz, czyli na etapie alfy. Zobaczcie jak wygląda Iron Harvest – jedna z najlepiej zapowiadających się strategii na horyzoncie, która w dodatku już teraz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Co to jest Iron Harvest? Przypomnienie

Iron Harvest to strategia niemieckiego studia KING Art Games osadzona w uniwersum 1920+ wykreowanym przez Polaka, Jakuba Różalskiego. W tym świecie tuż obok siebie występują zwykli żołnierze, olbrzymie mechy i dzika zwierzyna, a o wpływy walczą trzy mocarstwa: Saxony Empire, Polania Republic i Rusviet.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, Iron Harvest całymi garściami czerpie ze znanych i lubianych RTS-ów w klasycznym stylu, takich jak Company of Heroes czy Dawn of War. Trzeba będzie zatem zadbać o surowce, przemyślany rozwój i tworzenie odpowiednich jednostek, a na polu bitwy wykazać się nie tylko dobrą taktyką, ale też wykorzystaniem osłon czy systemu destrukcji.

Iron Harvest screen

Twórcy zapowiadają obszerną kampanię fabularną, której – jak od niedawna wiemy – towarzyszyć będzie tryb wieloosobowy

Tak wygląda Iron Harvest - gameplay z wersji alfa

Jak wygląda rozgrywka w Iron Harvest? Odpowiedź przynosi najnowszy materiał wideo opublikowany przez twórców, a prezentujący zabawę w wersji alfa (w której wielu elementów jeszcze brakuje). 

Film pozwala przyjrzeć się poszczególnym elementom rozgrywki na polu bitwy – wybieraniu jednostek i kierowaniu ich w określony punkt mapy, bezpośredniej walce, korzystaniu z osłon, niszczeniu budynków czy też ogólnie samemu interfejsowi… 

Iron Harvest - premiera nieprędko

Już teraz gra prezentuje się naprawdę dobrze, ale niestety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na jej premierę. Plan jest taki, by premiera odbyła się przed końcem 2019 roku, a wcale nie jest powiedziane, że to faktycznie się uda. 

Dodajmy na koniec, że gra Iron Harvest powstaje z myślą o trzech platformach: to komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: KING Art Games

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  voxcordi
  1
  Total Anihilation... To był RTS!
  • avatar
   mgkiler
   0
   Czyli w grze mamy: Polaka, Ruska i Niemca.

   OK. Ciekawie.

   • avatar
    nimitz
    0
    Wszystko fajnie, kibicuję ekipie z całego serducha, ale alfa gameplay zrobił na mnie średnie wrażenie bo póki co wygląda to trochę jak weź CoH, zmień jednostki i gotowe.
    • avatar
     brzozka100
     0
     Mam nadzieję, że zaopiekują się nią srogo po premierze i doszlifują balans tak, żeby była choć na tyle kompetetywna co COH 2. Ja to bym chciał zobaczyć Battle Realms 2... Jest w ogóle na rynku cokolwiek z taką mechaniką jak br?