Ciekawostki

Kosmiczne „rybie oko” w unoszącej się bańce wody

przeczytasz w 1 min.

Reid Wiseman – astronauta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – po raz kolejny udowodnił, że jest bardzo kreatywnym człowiekiem.

Wiseman rybie oko

Reid Wiseman to bardzo kreatywny człowiek – astronauta, który stacjonuje obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) lubi uwieczniać obserwowane w Kosmosie widoki, a my zdecydowanie nie mamy nic przeciwko takim praktykom.

Amerykanin stał się popularny, gdy w czerwcu tego roku opublikował pierwszy sześciosekundowy filmik (Vine) z ISS. Od tego czasu na bieżąco dodaje kolejne materiały, które naprawdę dobrze się ogląda. Tym razem Wiseman postanowił skoncentrować się nie tyle na obserwacji Kosmosu, co na ciekawym wykorzystaniu zjawisk panujących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Gdybyśmy spytali o najlepszy obiektyw typu rybie-oko, wielu z was wskazałoby pewnie na Nikon 6mm, który sporadycznie pojawia się w sprzedaży albo na podobne produkty konkurencji. Tymczasem Reid Wiseman postanowił wykorzystać coś zupełnie innego.

Jego Ultimate Fisheye Lens to nic innego jak… unosząca się kula wodna w środowisku nieważkości. Astronauta postanowił opublikować dwa Vine’y prezentujące tę ciekawostkę. Wyszło – trzeba przyznać – nieźle. Zresztą zobaczcie sami:

Inne Vine’y z ISS możecie zobaczyć na oficjalnym blogu Reida Wisemana.

Tymczasem, co sądzicie o pomyśle Reida Wisemana?

Źródło: PetaPixel

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    -NoN-
    7
    "nie tyle na obserwacji Kosmosu, co naciekowym wykorzystaniu zjawisk"... Naciekowe wykorzystanie zjawisk może być bardzo CIEKAWE :-D