Smartfony

Jak to jest z tą wodoszczelnością OnePlus 6?

przeczytasz w 1 min.

Wedle producenta, OnePlus 6 jest odporny na zachlapania. Po zajrzeniu do wnętrza obudowy można dojść do wniosku, że w praktyce powinien przetrwać więcej.

Przyjęło się, iż jedną z cech topowego smartfona powinna być wodoszczelna obudowa. W przypadku OnePlus 6 jest to kwestia dość zagadkowa, ale okazuje się, że decydujący się na zakup tego modelu nie powinni mieć powodów do zmartwień.

Wedle producenta, OnePlus 6 jest odporny na zachlapania. Brak wzmianek związanym z certyfikatami IP może sugerować, iż smartfon wypada gorzej od zdecydowanej większości konkurentów, przy których znaleźć można informacje o obudowach IP67 lub IP68. Okazuje się jednak, iż producent całkiem dobrze zabezpieczył całą konstrukcję przed szkodliwym działaniem wody.

Ekipa iFixit znana z rozkładania na czynniki pierwsze zdecydowanej większości nowych smartfonów nie odmówiła sobie bliskiego spotkania z OnePlus 6. Z opublikowanego raportu oraz udostępnionych zdjęć możemy dowiedzieć się, iż producent zadbał o uszczelnienie newralgicznych punktów. Zobaczyć można tu rozwiązania znane z konstrukcji, które określane są mianem nie odpornych na zachlapania, ale wodoszczelnych.

OnePlus 6 wodoszczelność
foto: iFixit

OnePlus 6 wodoszczelność
foto: iFixit

OnePlus 6 powinien zatem przetrwać więcej niż zachlapanie, ale mimo tego lepiej celowo nie urządzać mu kąpieli. Brak wspomnianego certyfikatu oznacza, że spowodowana przez wodę awaria nie będzie podlegała gwarancji. To zresztą temat na kolejne rozważania, ponieważ nawet w przypadku smartfonów z deklarowaną wodoszczelnością bywa z tym różnie.

Źródło: iFixit, oneplus

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  2
  Za oznaczenie smartfona certyfikatem IP się płaci? Jeśli tak to komu? Ktoś się orientuje?
  • avatar
   Rebelmind
   2
   No, i to ja rozumiem! 1+ nie atakuje nas komercynja papka w postaci jakichkolwiek certyfikatów, ale jak już przyjdzie co do czego to '6' wytrzyma stacie z woda. Jest to imho o wiele bardziej przyjazdne użytkownikowi rozwiazanie niz szastanie na prawo i lewo "mamy ip68!" a potem bo bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z umywalka okazuje sie, że certyfikat można sobie wsadzić...
   • avatar
    Damiano1302
    2
    Cóż OnePlus 3/3T nie jest wodoodporny/wodoszczelny, a wyszedł lepiej w testach podwodnych niż taki iPhone 7, który jest wodoszczelny. OnePlus 3/3T po 10 minutach kąpieli działał tak jak przed kąpielą, a iPhone 7 miał problemy z dotykiem.