Smartfony

Co zrobić gdy iPhone się zawiesi? Jak zresetować iPhone'a?

przeczytasz w 2 min.

iOS to jeden z najbardziej stabilnych systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych, ale nie jest doskonały. Zdarza się, że iPhone się zawiesi. Jak wyłączyć iPhone’a? Jak zresetować iPhone’a? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Jak sprawdzić model iPhone’a?

Sposób wyłączania i wymuszania ponownego uruchomienia iPhone’a zależy od modelu smartfona. Aby sprawdzić jaki model iPhone’a mamy należy wejść w systemowe Ustawienia, i stuknąć kolejno w zakładkę Ogólne oraz To urządzenie…. Nazwa modelu znajduje się w trzecim wierszu. Tutaj sprawdzić można także numer modelu oraz numer seryjny iPhone’a.

jak sprawdzić model iPhone

Informacja na temat modelu znajduje się także na pudełku.

Jak włączyć i wyłączyć iPhone’a?

Aby włączyć iPhone’a należy nacisnąć i przytrzymać przycisk boczny lub przycisk Uśpij/Obudź tak długo, aż na ekranie pojawi się logo Apple. W przypadku iPhone'a 6s i nowszych, przycisk ten znajduje się na prawej krawędzi smartfona. Nieco inaczej jest w iPhonie SE 1. generacji, ponieważ przycisk ten znajduje się na górnej krawędzi po prawej stronie.

Gdy iPhone działa poprawnie, to wyłączyć można go w Ustawieniach. Należy stuknąć w zakładkę Ogólne, a następnie na samym dole znajduje się przycisk Wyłącz. Istnieją także inne sposoby, w których wykorzystuje się dostępne przyciski.

W iPhone’ach z Face ID, czyli od modelu X, wyłączanie odbywa się poprzez jednoczesne naciśnięcie i przytrzymanie przycisku bocznego oraz dowolnego przycisku służącego do zmiany głośności.

W iPhone’ach z okrągłym przyciskiem Home pod ekranem, wyłączanie odbywa się tak samo jak włączanie. Należy nacisnąć i przytrzymać przycisk, który służy do włączania.

wyłączanie iPhone

We wszystkich przypadkach na ekranie pojawi się suwak wyłącz, który należy przesunąć od lewej do prawej strony.

iOS wyłącz

Ponowne uruchamianie iPhone’a

Sposób resetowania również zależy od modelu. We wszystkich przypadkach należy wcisnąć odpowiednie przyciski, a czasami nawet należy wykonać to w odpowiedniej kolejności.

Resetowanie iPhone’ów z Face ID jest chyba najbardziej skomplikowane. Należy nacisnąć i szybko puścić przycisk do zwiększania głośności, następnie nacisnąć i szybko puścić przycisk do zmniejszania głośności, a od razu po tym nacisnąć i przytrzymać przycisk boczny tak długo aż na ekranie pojawi się logo Apple.

reset iPhone z Face ID

Tak samo należy postępować w przypadku iPhone’a 8 oraz iPhone’a SE 2. generacji.

reset iPhone 8

Nieco inaczej jest w przypadku iPhone’a 7. Aby wymusić ponowne uruchomienie tego smartfona należy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przycisk służący do zmniejszania głośności oraz przycisk boczny. Przyciski można puścić dopiero wtedy, gdy na ekranie pojawi się logo Apple.

reset iPhone 7

Jeszcze inaczej należy postępować w celu zresetowania iPhone’a 6s oraz iPhone’a SE 1. generacji. Należy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać okrągły przycisk Home oraz przycisk służący do włączania. W 6s znajduje się on na prawej krawędzi, a w SE na górnej.

reset iPhone 6s

Grafiki: support.apple.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mrosi
  8
  iPhone się zawiesił. Skutkiem tego niemożliwe jest wykonanie jakiejkolwiek czynności. I na to pierwszy akapit "Poradnika":
  "Sposób wyłączania i wymuszania ponownego uruchomienia iPhone’a zależy od modelu smartfona. Aby sprawdzić jaki model iPhone’a mamy należy wejść w systemowe Ustawienia, i stuknąć kolejno w zakładkę"
  ::D
  • avatar
   levusek1992
   7
   Ktoś tutaj długo kombinował z czego jeszcze można zrobić gównoartykuł ;D
   • avatar
    biuro74
    6
    Z chęcią przeczytam również inne instrukcje obsługi, na przykład jak wyjąć wtyczkę zasilania z gniazdka, gdy odkurzacz już będzie mi niepotrzebny.
    • avatar
     hex3n
     4
     Martwię się o benchmark. Jakość teści spada na łeb na szyję.
     • avatar
      3
      Się śmiejecie, a to serio niezła ciekawostka, bo raczej nikt tego nie potrzebował używać, więc mało kto faktycznie wie, że iphony tez można siłą zrestartować ;)
      • avatar
       saha8
       2
       Najlepiej rozłączyć baterię a potem uruchomić ponownie...
       Oh nie przecież to iphone prekursor niewymiennych baterii, ale jakoś tej informacji tutaj nie widzę.
       • avatar
        Wenezo
        1
        Spaniałe rzeczy
        • avatar
         ocw1987
         1
         To iPhone się zawiesza??? Niemożliwe :)
         • avatar
          DeviLevi
          0
          Przecież IP się nie zawieszają :)
          • avatar
           Gatts-25
           -2
           Ja znam najlepszy sposób żeby nie mieć problemów z iPhone. Wystarczy go nie kupować. Wtedy nie będzie miał do czynienia z iPhone i z bolączkami jakie przynosi używanie go.
           • avatar
            z3us_pl
            -2
            A dla mnie, osoby niezdolnej do użytkowania iphonów, artykuł bardzo ciekawy :). Jeszcze raz utwierdzam się w przekonaniu jakie to "intuicyjne" urządzenia :D hahaha.
            • avatar
             marcin1ja1
             -4
             Prawdziwy fanatyk marki nadgryzionego jabłuszka pomyśli, że jest to podróbka, wyrzuci do śmieci i kupi nowy. Fanatyk marki nie zaakceptuje, że oryginalny produkt najlepszej marki może się zawiesić.
             • avatar
              pawluto
              -5
              Jak to - telefon za tyle kasy si.ę zawiesza ??? Buhahahahahaha
              Wspólczuję tym co zakupili...