Karty graficzne

Jaka karta graficzna do Fade To Silence?

z dnia
Marcin Jaskólski | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

To wciąż wczesna wersja gry, ale widać, że do komfortowej rozgrywki potrzebuje naprawdę mocnego sprzętu.

Fade to Silence to ciekawie zapowiadająca się gra ze stajni THQ Nordic. Jest to dość nietypowa mieszanka survivalu (w której należy gromadzić przedmioty, surowce, tworzyć narzędzia i budować obóz) z horrorem. 

W grudniu ubiegłego roku na Steam gra pojawiła się we wczesnym dostępie. Korzystając z okazji, że w redakcji pojawiło się nowe urządzenie do przechwytywania obrazu, postanowiliśmy przy okazji dokonać krótkiego testu.

Materiał z gry zgraliśmy za pomocą zewnętrznego grabbera, a konkretnie AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus. Użyliśmy opcji zgrywania wideo na kartę SD przy jakości Full HD w 60 klatkach na sekundę. Swoją drogą, jest to spory progres w stosunku do poprzedniej wersji Portable. Pełny test tego urządzenia znajdziecie już wkrótce na naszych łamach.

Na początek uruchamiamy grę w maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości Full HD. Wykorzystaliśmy kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti (+ procesor Core i7 7700K).

Cóż... Fade To Silence wygląda nieźle, ale to raczej nie usprawiedliwia tak wysokich wymagań sprzętowych. Oczywiście, to dopiero wczesna wersja, ale wszystko wskazuje na to, że ponad 60 klatek na sekundę w Full HD zapewni nam tylko karta graficzna klasy GTX 1080 Ti. Co ciekawe, wśród zalecanych kart graficznych producent wymienia GTX 1060 i RX 580. Czyżby prace nad optymalizacją dopiero się zaczynały?

Zerknijmy teraz na drugi biegun i odpalmy grę w minimalnych ustawieniach, na przykład na... zintegrowanej grafice Intel Cofee Lake (UHD 630). Wykorzystaliśmy procesor Intel Core i5 8600K.

Gra jest całkowicie niegrywalna, nawet w najniższych ustawieniach. Tym niemniej ta produkcja THQ Nordic zapowiada się całkiem nieźle, więc chyba warto na nią poczekać. Ponoć do sierpnia.

Źródło: informacja własna

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nie sądzę żeby podawali gtx1060/ rx480 kiedy ludzie testując na gtx1080ti dopiero mają 60fps. Reasumując wydaje mi się, że prace dopiero się właśnie zaczynają.
 • avatar
  Trzeba będzie pod tą grę nowego XBOXA wydać
 • avatar
  spokojnie ten gtx 1060 powinien osiągnąć taki wynik jak gtx 1080ti. A optymalizacja to rzecz wiadoma, że robi się ją na koniec. Każde promo przecież lepiej wygląda bez niej.
 • avatar
  "Oczywiście, to dopiero wczesna wersja, ale wszystko wskazuje na to, że ponad 60 klatek na sekundę w Full HD zapewni nam tylko karta graficzna klasy GTX 1080 Ti. Co ciekawe, wśród zalecanych kart graficznych producent wymienia GTX 1060 i RX 580."
  Najpierw sugerujecie, że odpalenie gry na wydajnej karcie GTX 1060 6GB sprawia problemy, by po chwili liczyć, że na żałosnej integrze HD 630 będzie grywalne buahaha.
 • avatar
  1080p na YT wygląda jak 480p ;/
  co za fatalna kompresja
 • avatar
  "Jaka karta do..."
  A jaka jest dostępna?
 • avatar
  AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus ? Czy youtube tak masakruje ten obraz czy ten sprzęt jest tyle warty co stream z GTX-a ? Można gdzieś zobaczyć Orginalny obraz materiału wideo ? Zastanawiałem się nad zakupem takiego sprzętu no ale coś nie wieże w jakość.
 • avatar
  ale wy macie problemy masakra testowałem gre dzisiaj w 4K nie spada poniżej 60fps przy max ustawieniach ludzie kupcie sobie porządny sprzęt !! a nie ciągle narzekacie na brak wydajności żenada panowie
  Mój komputer lenovo gt 610 1 gb core2duo e 8400 4gb ddr3 i gry mi śmigają w 4K na ultra poniżej 60 fps nigdy nie odnotowałem spadku !!
  -4
 • avatar
  Gra wygląda poprawnie.
 • avatar
  Na I7 6700 i Rx 580 8gb,detale wysokie 25~35 fps. Nie,no super optymalizacja .Redakcjo,trzeba było pokazac gre od poczatku,a nie jak juz znika mrok i pada snieg. 10fps najmniej mozna odjać
 • avatar
  AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus to padaczka youtube.com/watch?v=CXRvJQzcLg4&list=PLzo7l8HTJNK94iVdXWzPZVkdwB2pCKT7I&index=4 Prawdziwą bestią jest Elgato 4K60 Pro. Cena nie rozpieszcza ale, dla vlogerów z youtube ta karta będzie idealnym wyborem youtube.com/watch?v=8kUsM8dkXnE&t=340s