Audio

JBL Link Bar, czyli soundbar „inteligentny” [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Czy „grajbelka” może być „inteligentna”? Inżynierowie firm JBL i Google postanowili udowodnić, że jak najbardziej tak. Przykładem ma być owoc ich współpracy, którego nazwa to Link Bar.

Aktualizacja II, 11 lipca 2019: Miał trafić do sprzedaży jesienią 2018 roku, ale tak się nie stało. Później miał zadebiutować w okresie tegorocznej wiosny, ale to też się nie udało. Wreszcie jednak jest – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych: soundbar Link Bar od JBL w końcu trafia do sklepów.

399 dolarów i 95 centów – tyle trzeba zapłacić za „inteligentny” soundbar JBL Link Bar z wbudowanym systemem Android TV, dzięki czemu możliwe jest na przykład skorzystanie z Asystenta Google, czyli wydawanie komend głosowych. Na stronie produktu pojawiła się wreszcie informacja, że jest on dostępny w magazynie i gotowy do wysyłki – przynajmniej tak długo, jak miejsce odbioru znajduje się na terenie USA. Pozwala to jednak wierzyć, że wkrótce doczekamy się premiery także w naszej części świata.

JBL Link Bar wygląd

Aktualizacja, 7 stycznia 2019: Gdyby wcześniejsze zapowiedzi zostały zrealizowane, Link Bar od JBL byłby już dostępny w sprzedaży. Wiemy jednak, że tak się nie stało. Podczas targów CES 2019 producent zaprezentował więc swój „inteligentny soundbar” raz jeszcze, podając przy okazji nowy termin rynkowego debiutu: tegoroczną wiosnę.

Nie podano kiedy dokładnie swoją premierę będzie miał JBL Link Bar, czyli 100-watowy soundbar, będący równocześnie przystawką Chromecast / Android TV z Asystentem Google na pokładzie. Najpewniej jednak nie będziemy musieli już długo czekać. Chętni na złożenie wcześniejszego zamówienia, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 400 dolarów (i kolejnych 300, jeśli życzą sobie do tego subwoofer). 

Opóźnienia nigdy nie są miłe, ale w tym przypadku można chyba przymknąć oko, bo sprzęt zapowiada się naprawdę interesująco, a do tego jest niewątpliwie nowinką, jakiej rynek wcześniej nie widział. 

News, 8 maja 2018: Firmy Google i JBL połączyły siły, aby stworzyć urządzenie, które ma zasługiwać na określenie „pierwszy inteligentny soundbar”. 

JBL Link Bar bok

Dlaczego JBL Link Bar to soundbar typu „smart”? Ponieważ został wyposażony w system Android TV i obsługuje Asystenta Google (który jeszcze w tym roku zacznie mówić po polsku). To zaś otwiera ogromne możliwości.

Sterowana za pomocą głosu „grajbelka” nie tylko pozwala korzystać z rozmaitych usług strumieniowania muzyki, ale też może odpowiadać na pytania użytkowników i kontrolować komponenty inteligentnego domu – wszystko to przy wyłączonym telewizorze. 

Chcecie zobaczyć pokaz możliwości tego urządzenia? Spójrzcie zatem na poniższy spot:

Oczywiście poza „inteligentnymi” funkcjami, jest to przede wszystkim głośnik, który pozwala cieszyć się lepszym dźwiękiem podczas oglądania telewizji oraz słuchania muzyki. Został on wyposażony w trzy porty HDMI, dzięki czemu równocześnie można go podłączyć do różnych urządzeń.

Rynkowy debiut soundbara jest zaplanowany na tegoroczną jesień, ale na razie nie wiadomo, czy dotyczy to także Polski. Nieznana jest również cena tego urządzenia. Jasne jest za to, że Google zamierza poszerzać zasięg platformy Android TV i pewnie niewiele osób będzie na to narzekać.

Źródło: FlatpanelsHD, The Next Web

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piccardo
  13
  Mnie bardziej martwi ta reklama sama w sobie jak każda inna (chociaż reklam już jak i tv od lat nie oglądam). Geje, czarni, mix kulturowy i brak zdrowej normalnej rodziny...
  • avatar
   kropak
   3
   Tfu ... zboczeńcy!
   • avatar
    Dragonik
    2
    Eh kolejna pierdzibelka z funkcją głosową.
    • avatar
     mortin123
     1
     Darowali by sobie w reklamie gejów jeszcze za ręce się trzymają....
     • avatar
      Roman1892
      -1
      JBL i wszystko jasne .

      posiadam od nich słuchawki -wystarczające : kupione 2016 roku - grają do dziś , nie planuję zakupu tego sprzętu mowa o " Smart-Soundbar " .

      Nawet taki sromotnik toruński z Torunia kupi " se" takie 500 .
      • avatar
       Diuran
       0
       Ciekawe jak długo będzie ta grajbelka sie uruchamiać (Android) czy cały czas będzie włączona czy nasłuchiwała.
       • avatar
        SadSam
        0
        "inteligetny" soundbar, to juz zaczelo byc meczace, te bzury, to cale nazewnictwo. teraz sprzet jest taki inteligetny i AI i niewiadomo co jeszcze... szkoda ze ludzie nie sa
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ciekawe kiedy nasze społeczeństwo dojrzeje, aby oglądać takie reklamy bez irytacji?