Internet

Jest już nowe Google

przeczytasz w 1 min.

Google wykorzystało popularną ostatnio metodę aktualizowania stron - w podobny sposób zmieniały się Facebook czy YouTube - i powoli pokazuje swoje nowe elementy kolejnym użytkownikom.

Dziś rano zaintrygowało mnie między innymi dodanie opcji klawiatury ekranowej dostępnej tuż obok przycisku "szukaj". Po bardziej wnikliwym zgłębieniu sprawy okazało się, że zmian w przeglądarce było znacznie więcej - niestety dla ścisłego grona szczęśliwców. A szkoda, bo nowe Google jest bardzo ładne.

W pierwszej kolejności w oczy rzuca się znacznie odświeżone logo, bez dodatkowego cienia, a tym samym lżejsze i bardziej nowoczesne. Przypomina nieco graficzną koncepcję Google Chrome, jaką od pewnego czasu raczy nas koncern.

Zmienił się także wygląd strony głównej serwisu, natomiast dziwi brak obecności wspomnianego na samym początku przycisku klawiatury ekranowej, sygnalizującego, że cokolwiek w ogóle "jest na rzeczy".

Klawiatura (stara wersja Google):

Zmieniony został wygląd strony z wynikami wyszukiwania. Tym razem - wychodząc na przeciw coraz większym rozdzielczościom - Google dodało kolejny pasek z lewej strony ekranu, pozwalający na szybkie przełączanie się między kategoriami.

Podobno możliwości nowego paczka bocznego zostały znacznie rozwinięte w stosunku do poprzednika (który pojawiaj się po rozwinięciu odpowiedniej zakładki), między innymi jeśli chodzi o wyszukiwanie informacji w konkretnym przedziale czasu.

Na sam koniec powiew świeżości w postaci nowej "stopki":

Jak się podobają zmiany? Zdaje się, że tego właśnie Google potrzebowało. Jeśli znaleźliście się w gronie szczęśliwych testerów - koniecznie się pochwalcie, a jeśli macie jakieś ciekawe grafiki z nowej wersji wyszukiwarki - pokazujcie w komentarzach!

Źródło: SixRevisions

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  0
  Przecież szukanie po kolorystyce było już dawno dostępne...
  • avatar
   lol_ek
   0
   Klawiaturę wydaje mi się, że widziałem już od ponad tygodnia.
   Już któryś raz z rzędu czytam o zmianie loga Google. Dla mnie to nieistotna korekta, o której rozpisuje się nijako o kolejnym cudzie tego świata ;D

   PS: Ciemniejsze logo bardziej mi się podobało :>
   • avatar
    RosTo
    0
    Nie jestem pewien czy ta opcja istniała wcześniej, ale teraz pod polem wyszukiwania pojawia mi się lokalizacja, z której serfuję.

    Obrazki:
    http://img693.imageshack.us/img693/5290/lokalizacja01.jpg
    http://img693.imageshack.us/img693/3511/lokalizacja02.jpg
    • avatar
     Spikeblade
     0
     na razie weszło w życie chyba wszędzie niż w polsce...
     www.google.co.uk
     • avatar
      Igoruss
      0
      A ja nie widzę nowego logo u siebie :(
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       A ja mam nowe już od jakiegoś czasu,może dlatego że już od dawna korzystam z Google Gmail'a oraz od czasu do czasu z chrome ;)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        nowe jest ale w .com .uk itp bo w .pl nima jeszcze. Także nie ma czegoś takiego jak szczęście ;p
        • avatar
         jeomax.co.uk
         0
         A nieprawda.
         W com i co.uk tez nie ma, jesli domyslnym jezykiem jest polski. Po zmianie na angielski pokazuje sie nowe ;-] Zupelnie, jak w usludze M$, w ktorej nie dalo sie zarejestrowac z Polski i trzeba bylo uklad klawiatury na angielski zmieniac :)
         • avatar
          pomidor
          0
          Te ikonki są niepotrzebne. Oby tylko nie nawciskali niepotrzebnych kolorowych bajerów
          • avatar
           belker
           0
           hmm... a ja myślałem że postawienie windows7 i wersji developerskiej chroma miało do rzeczy coś ale chyba nie :P dziwiłem się tylko dlaczego pasek wyszukiwania jest tak ogromny. ucieszyłem się jak po jakichś paru godzinach wszystko wróciło do normy :)