Akcesoria

Karta kredytowa z interfejsem dotykowym

przeczytasz w 1 min.

Samodzielne specjalizowane mikrokomputery można spotkać w pralce i lodówce, w telewizorze i w budziku... a teraz także w karcie kredytowej. Firma Dynamics Inc. zaprezentowała karty z interfejsem dotykowym.

Urządzenie wyglądem niczym nie różni się od tradycyjnej karty płatniczej z paskiem magnetycznym. Wewnątrz znajduje się jednak mikrokomputer sterowany za pomocą dotykowej powierzchni gadżetu, który może symbolizować swój stan za pomocą kolorowych diod o niewielkiej mocy.

 Warto przeczytać:
 

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest możliwość aktywacji i wyłączenia karty bez korzystania z bankomatu - tego nie potrafią nawet coraz popularniejsze obecnie karty wyposażone w chipy. W przypadku produktu Dynamics Inc., żadne kamery i inne zaawansowane techniki wykorzystywane przez złodziei nie są w stanie umożliwić przechwycenia numeru pin.

Nowa karta jest przy tym niezwykle elastyczna, bardziej nawet od tradycyjnych plastikowych odpowiedników - może się swobodnie wyginać bez ryzyka uszkodzenia, jest także odporna na zadrapania. Podczas efektownego pokazu szef firmy, Jeffrey Mullen wsadził kartę do szklanki wody - nic się jej nie stało.
 


Zapewne wielu z naszych Czytelników zada pytanie, jak długo karta jest w stanie działać na baterii bez ładowania? Otóż okres ten wynosi około czterech lat, czyli więcej, niż czas ważności przeciętnej karty kredytowej. Wynalazek mieli okazję już testować klienci jednego z oddziałów Citibanku - podobno karty nie sprawiały większych problemów, za to ich możliwości spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.

Poniżej wideo demonstrujące funkcjonalność karty - niestety, Dynamics Inc. nie ma jeszcze tej pozycji, by zwoływać własne konferencje, a prezentacja odbywa się podczas targów w głośnym i zatłoczonym pomieszczeniu. Należy jednak docenić starania szefa firmy, który mimo młodego wieku może już się pochwalić innowacyjnym wynalazkiem.
 


Źródła: Tom's Guide

Polecamy artykuły:  
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było
TOP-10: Monitory
GeForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Suncho
  0
  cooollll :]
  • avatar
   wildthink
   0
   A czemu to ma służyć ten interfejs dotykowy poza blokowaniem i odblokowaniem?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe jakie źródło zasilania zastosowali i jak się ma sprawa utylizacji zużytych kart ;) A może będzie dało się ładować lol :D
    • avatar
     br4tp1t
     0
     przeciez na filmiku mowil ze 4 lata bez ladowania ;) a co tyle mniej wiecej sie wymienia karte, wiec nie ma problemu. W sumie jedna karta do kilku kont to zajefajna sprawa ;)