Karty graficzne

Czekacie na gamingowe karty Intel Arc? Nie mamy dobrych wieści

przeczytasz w 2 min.

Czekacie na karty graficzne Intel? Modele Intel Arc mają stanowić odpowiedź na karty Nvidia GeForce i AMD Radeon, ale zainteresowani sprzętem będą musieli uzbroić się w cierpliwość – producent podobno miał przesunąć premierę kart dla komputerów stacjonarnych.

Seria Intel Arc ma obejmować karty graficzne projektowane z myślą o graczach – doczekamy się zarówno modeli dla komputerów stacjonarnych, jak i gamingowych laptopów. Planowane są również konstrukcje dla stacji roboczych.

Pierwsza generacja kart – Intel Arc Alchemist spodziewana jest jeszcze w tym roku. Układy dla laptopów pojawią się w tym kwartale, ale karty dla komputerów stacjonarnych pojawią się w późniejszym terminie.

Intel Arc - zapowiedź kart graficznych

Intel przesunął premierę kart graficznych

Jesteśmy po pierwszych prezentacjach sprzętu, ale producent póki co nie ujawnił zbyt wielu szczegółów – z potwierdzonych informacji wiemy tylko tyle, że premiera modeli dla komputerów stacjonarnych spodziewana jest w drugim kwartale.

Według serwisu Igor’s Lab, producent ponownie przesunął premierę trzech wydajniejszych modeli – ta podobno ma nastąpić między 2 maja a 1 czerwca 2022 roku (nadal są to ramy wyznaczone przez producenta).

Kilka różnych źródeł poinformowało mnie o kolejnym przesunięciu kart Intela, przynajmniej jeśli chodzi o trzy wydajniejsze modele SKU 1 do 3. Obecnie krążą pogłoski, że pierwsze modele zostaną wydane między 2 maja 2022 a 1 czerwca 2022.

Źródło nie podaje przyczyny przesunięcia premiery kart, ale najprawdopodobniej chodzi o dopracowanie sterowników graficznych (nie jest tajemnicą, że to właśnie one mogą mieć istotny wpływ na premierę, bo będą decydować jak sprzęt będzie działać w praktyce).

Intel Arc - zapowiedź kart graficznych

Nie wiemy jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać premiery kart. Trzeci gracz może zwiększyć konkurencję, co na pewno wpłynie na lepszą sytuację na rynku. Ostatnio obserwujemy też obniżki cen kart GeForce RTX 3000 i Radeon RX 6000.

Źródło: Igor’s Lab, VideoCardz, Shekelhertz (foto)

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  malyperelka
  19
  "Nie wiemy jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać premiery kart." Nie wiem jak wy ale ja mam już dość buńczucznych zapowiedzi i olewam ich domniemane
  karty graficzne.
  • avatar
   DeviLevi
   6
   Może się wyrobią przed nowymi kartami konkurencji.
   • avatar
    Aquaform
    3
    W 2 kwartale to Nvidia będzie mieć premierę RTX 4000.
    • avatar
     pawluto
     2
     Wcale nie czekam na karty intela...
     • avatar
      PerfectDAY
      1
      Ja czekam, bo bardzo ciekawi mnie jak poszczególne modele wypadną na tle konkurencji w testach.
      • avatar
       stud3nt
       1
       Przecież nikt tego nie kupi - musiałyby być naprawdę normalnie wycenione, a nie będą. A jak już ktoś ma wyłożyć ciężką forsę na kartę graficzną - to poczeka na nową generację Radeonów i GeForce.
       • avatar
        kazitut
        0
        Zastanawiam się:
        Ceny niby spadły, ale nie u nas. Na to wygląda że inflacja zjadła spadki .
        Żeby intel te karty robił u siebie, a nie TSMC, może była by szansa na lepsze ceny.
        Ale zaraz, zaraz, to intel, no to nie będzie niższych cen.
        A poczekamy z tymi kartami pewnie do 20 23 r. wtedy już będą na pewno, i to w sklepie,

        daje słowo. (a nie w fabryce).
        • avatar
         Gnom_Z_Piany2
         0
         Intel wprowadza nową linię kart graficznych pod marką "przesuwnica" :)
         • avatar
          dudiwoy
          0
          Przestancie w koncu pisac o tym Yeti... pokażą sie, przetestujecie to napiszecie. Obecnie to bawicie sie w ciągnącą sie latami opowieść o Duke Nukem Forever...