Pamięć flash

Karty SDXC będą miały pojemność 2 TB i transfer 300 MB na sekundę

przeczytasz w 1 min.

Stowarzyszenie SD Association, zajmujące się standaryzacją kart pamięci Secure Digital zapowiedziało, że jest w trakcie przygotowywania nowej specyfikację SDXC (od eXtended Capacity).

SDXC to otwarty standard, który został zaprojektowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na dużą pojemność i wysokie transfery. Zgodne z nim karty będą mogły osiągnąć pojemność nawet 2 TB i zapisywać oraz odczytywać dane z maksymalną prędkością 300 MB na sekundę. Pierwsze modele, które zostaną wprowadzone jeszcze w 2009 roku, mają jednak oferować znacznie niższy transfer, wynoszący poniżej 104 MB na sekundę.

Karty SDXC będą wykorzystywały system plików exFAT stworzony przez Microsoft. Pierwsza wersja standardu SD Association ma zostać sfinalizowana przed końcem wiosny. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawią się pierwsze karty pamięci zgodne z SDXC, ale zapewne będzie to pierwsza połowa 2009 roku.
 

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ciekawe czy z tą technologią powstaną dyski twarde 120 TB ;D
  Wymyślili by coś żeby neta przyspieszyć tak do 1 Gb/s wtedy by to miało sens xD
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W Japonii już przechodzą na najnowszą generacje światłowodów - 1gb/s downloadu i 1gb/s uploadu, a co do tego TP ..... testują w Warszawie światłowody o szybkości 50mb/s.

   Spowrotem do tematu. Powoli się zastanawiam czy dyski twardy zostaną wciągu pare lat wycofany a w ich miejscu pojawią się właśnie takie karty, mielibyśmy wtedy ultra mobilne,szybkie,pojemne i pasujące do prawie wszystkiego karty.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    HDD czy SSD nie zostaną zastąpione przez karty SD ze względu na ich ograniczoną liczbę zapisu/odczytu. Taka karta nie wytrzymała by długo gdyby miał być na niej postawiony system. Natomiast jako magazyn? Kto to wie :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     kupie se taką kartę do Nokii ;D
     • avatar
      Szymon331
      0
      I Masowe RAWy powrócą do życia! ;)
      • avatar
       Fiona
       0
       Szymon w tanich aparatach na pewno nie.
       Mam niedaleko sklep nie dla idiotów, jak jestem oglądam aparaty - co generacja to gorsza tandeta.
       Ale w drogich modelach - na pewno masz rację :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        No 2TB to robi wrażenie. Może sobie za 2 lata kupię do telefonu, 2GB->2TB (właściwie 1000 większa pojemność ALE rozsądna cena pewnie będzie za 4-5, a tą mam 2,5 roku, więc co 6 lat pojemność by rosła 1000 razy- nieźle- HDD nie będą miały szans.
        • avatar
         Konto usunięte
         0

         jeśli piszą że microszit zaprojektował ten system zapisu to założe się że karty będą widoczne tylko pod viste albo win7 :D
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Dla mnie pojemność nie robi wrażenia a raczej szybkość zapisu. Tiaa :o
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           to jest standard i nikt nie mowi ze taka karta 2TB wyjdzie niebawem, jest tylko powiedizane ze standard taka obejmuje, a ona moze bedzie za 10 lat.... nauczcie sie czytac!!!
           • avatar
            germo
            0
            Dobra 2TB i 300MB/s to teoretyczny maksymalny limit dla tych kart, ale jesli w tym roku wyjda juz karty 104MB/s o mniejszych pojemnosciach to i tak bedzie rewelacja.