Konsole do gier

Kiedy Sony pokaże PlayStation 5? Na pewno nie na E3

przeczytasz w 2 min.

Mieliśmy ją zobaczyć na targach CES 2020, ale tam Sony zaprezentowało tylko… logo. Liczyliśmy więc na E3. Cóż – wciąż nie wiemy, kiedy Japończycy pokażą nam konsolę PlayStation 5, ...ale za to wiemy, kiedy jej nie pokażą.

Sony nie przyjedzie na targi E3 2020

E3 to największa na świecie impreza poświęcona grom wideo i to właśnie podczas niej otrzymywaliśmy przez lata najgorętsze newsy. Powoli się to jednak zmienia, o czym najlepiej świadczy fakt, że Sony – po raz drugi – nie pojawi się na targach, a co za tym idzie: nie zaprezentuje podczas tegorocznego wydarzenia swojej konsoli PlayStation 5.

Szkoda, bo targi E3 były wyjątkowe – swoje najważniejsze nowości przez lata prezentowała na nich „wielka trójka” branży elektronicznej rozrywki, a więc Sony, Microsoft i Nintendo. Przedstawiciele tej pierwszej firmy wyjaśniają, że nie jest to po prostu impreza dostosowana do strategii, jaką przyjęto dla marki PlayStation w 2020 roku. 

PlayStation 5 logo

Kiedy więc Sony zaprezentuje PlayStation 5?

Zamiast dużych targów z setkami producentów firma Sony woli stawiać na własne wydarzenia, sygnowane marką PlayStation. Można więc przypuszczać, że to właśnie podczas takiej imprezy po raz pierwszy zobaczymy, jak wygląda PS5 i poznamy kolejne szczegóły na temat tego urządzenia. 

Najmocniejszą kandydatką wśród imprez jest Experience PlayStation. Wydarzenie odbędzie się 16 lutego w nowojorskim Sony Square. Wypada wspomnieć, że mniej więcej w tym samym miejscu i czasie (tyle że 7 lat temu) firma Sony zaprezentowała konsolę PS4.

Na E3 2020 nie zabraknie za to Microsoftu

W szybkiej reakcji na zapowiedź Sony szef marki Xbox – Phil Spencer – ogłosił, że Microsoft pojawi się na targach E3 2020, by pochwalić się tym, co udało się ekipie osiągnąć w ostatnich miesiącach i co zaplanowali na najbliższą przyszłość. Spodziewamy się więc, że poznamy nowe informacje na temat nowej konsoli Xbox, zaprezentowanej niespodziewanie podczas gali The Game Awards 2019.

Myślicie, że wtedy będziemy już znali wygląd PlayStation 5 czy może jednak Sony będzie dalej czekać?

Zobacz również te newsy o konsoli PlayStation 5: 

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AUTO6
  1
  Dla mnie mała strata gdyż konferencji Sony i tak nigdy nie oglądałem (gram tylko na PC), z punktu widzenia gracza może to wyglądać trochę na unikanie bezpośredniego starcia z Microsoftem.
  Sony skupia się na grach na swoje maszynki więc postawienie na osobne własne konferencje jakiś sens może mieć (przez chwilę będzie głośno tylko o grach Sony, a gdyby zostali na E3 to sporo uwagi skupiłoby się też na innych grach). Myślę, że gracze woleliby jednak by istniały targi skupiające całą branżę grową w jednym miejscu i czasie. To ma być doroczne święto wszystkich graczy, a tu Sony się wypisuje...
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   hehehe, niezły hype wokół tego mitycznego PS5 :) otwieram kolejną paczkę popcornu :)
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -2
    Ajwaj. Microsoft będzie wychwalał swojego xklocka pod niebiosa i obrabiał dupę soniaczowi za plecami. A prawda jest taka, że Sony poźniej wpadnie ze swoją maszyną PS5 i zmiecie z powierzchni Ziemi ten xboksowy taboret.

    Podobnie jak to było z poprzednią generacją. Microsoft później tak się spalił ze wstydu, że przez dłuuuugi czas nie podawali statystyk z ilości sprzedanych konsol, żeby się nie ośmieszyć, a pośladeczki piekły oj piekły uf.
    • avatar
     Adrianwo
     0
     Niech Sony WRÓCI NA TARGI!!!!!!!!!!!
     • avatar
      pawluto
      0
      Przecież pokazali konsolę...:)
      To że wam się nie podoba to ich to wali...:)